Alvaro Morata (Juventus)
EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Alvaro Morata (Juventus), Foto: EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Juventus je posle preokreta pobedio na svom terenu u Torinu Lacio 3:1 u 26. kolu Serije A.

Rimljani su poveli u 14. minutu golom Hoakina Koree, a izjednačio je Adrijan Rabio u 39. minutu.

Kod rezultata 1:1 Sergej Milinković Savić je sa pet metara glavom pogodio prečku.

Usledila je kontra Lacija u kojoj su se smušili gosti, Kijeza je oteo loptu, u rekontri uposlio Moratu, koji je 57. minutu doneo prednost Staroj dami.

Samo tri minuta kasnije nesmotrenost reprezentativca Srbije, oborio je rivala u kaznenom, a sudija je pokazao na belu tačku.

Sa 11 metara nepogrešiv Alvaro Morata za konačnih 3:1.

Kristijano je tek u 69. minutu zamenio dvostrukog strelca Alvara Moratu.

Juventus ima 15 pobeda i treći je na tabeli sa 52 boda, bodom manje od drugoplasiranog Milana. Prvi je Inter sa 59 bodova.

Specija i Benevento odigrali su nerešeno 1:1, a Udineze je na svom terenu pobedio Sasuolo sa 2:0 golovima Ljorentea i Pereire.