Sergej Milinković-Savić
AP/Gregorio Borgia
Sergej Milinković-Savić, Foto: AP/Gregorio Borgia

Lacio je ostao jedini pratilac Juventusa u trci za titulu, a za to je najzaslužniji - Srbin! Sergej Milinković Savić je postigao gol za pobedu lacija nad Interom 2:1 do koje je rimski klub stigao posle veliko preokreta u drugom poluvremenu. Lacio je fenomenalnu seriju bez poraza produžio na 19 utakmica (15 pobeda i četiri remija).

Da će biti junak Lacija, Sergej je nagovestio već u prvom poluvremenu kad je fantastičnim udarcem sa više od metara pogodio prečku.

Inter je potpuno neočekivano stigao do vođstva u finišu poluvremena, Ešli Jang se našao na pravom estu u pravo vreme i doneo veliku radost navijačima gostiju.

Izjednačenje je doneo najbolji strelac Serije A Ćiro Imobile golom sa bele tačke, a pobedu Srbin. Milinković Savić je prelepo namestio sebi loptu i poslao je u mrežu Intera za erupciju slavlja na Olimpiku.

Rezultati 24. kola Serije A:

Udineze - Verona 0:0

Juventus - Breša 2:0

(Dibala 38, Kvadrado 75)

Sampdorija - Fiorentina 1:5

(Gabijadini 90 - Torsbi 8. autogol, Vlahović 18. penal, 57, Kijeza 40. penal, 78)

Sasuolo - Parma 0:1