Smolov, Selta
EPA/R Garcia

Smolov, Selta, Foto: EPA/R Garcia

Ekipa Selte zabeležila je ubedljivu pobedu u 30. kolu La Lige, pošto je u Vigu savladala Alaves sa velikih 6:0. Meč su obeležila dva penala domaćih i crveni karton gostima.

Dominirali su domaći u svakom aspektu igre, imali su značajno više vremena lotu u nogama i konstantno su napadali.

Selta je zabeležila najubedljiviju pobedu od decembra 1954. godine, kada je savladala Atletiko Madrid 8:1.

Otežavajuća okolonst za Alaves bio je crveni karton koji je Martin Agiregabiria dobio u 27. minutu. Do tog momenta Selta je već imala 2:0. Muriljo je postigao prvi gol u 14. minutu, da bi prednost domaćih udvostručio Aspas sa penala u 20.

Do kraja poluvremena zablistao je Rafinja sa dva pogotka u roku od jednog minuta, oa je Selta vodila 4:0. Menjala su oba trenera u nastavku, ali je ritam ostajao isti.

Novi penal viđen je u 78. minutu, kada je Nolito na svom debiju dodatno povećao prednost Selte. Konačni rezultat postavio je Mina u 86. U pobedničkom timu Bradarić je igrao od 46. minutu, dok je za poražene Fejsa bio sve vreme na terenu.

Selta je pre ovog kola bila ekipa sa najmanje postignutih golova u ligi, a sada je zabeležila važnu pobedu, pa na četiri boda od opasne zone, na 16. mestu. Alaves je 13.