Sampdorija, Verona
EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Sampdorija, Verona, Foto: EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Odličan meč za Veronu odigrao je srpski fudbaler Darko Lazović koji je postigao evrogol iz slobodnog udarca u 13. minutu, kojim su gosti stigli do vođstva.

Međutim, u drugih 45 minuta Sampdorija dolazi do preokreta. Samo što je očelo drugo poluvreme, već je bilo 1:1, a izjednačenje domaćoj ekipi doneo je Jakub Jankto.

Za preokret se pobrinuo Manolo Gabijadini pogotkom iz penala u 72. minutu, da bi konačnih 3:1 postavio Morten Torsbi deset minuta kasnije.

U drugom meču istog termina Udineze je prekinuo niz od tri uzastopna poraza pobedom na gostovanju poslednjeplasiranom Krotoneu 2:1.

Dvostruki strelac za goste iz Udina bio je argentinski vezista Rodrigo De Paul, koji je postizao golove u 41. i 74. minutu, a utešni pogodak za fenjeraša dao je nigerijski napadač Simi u 68. minutu.