Kristijano Ronaldo
AP

AP

Kristijano Ronaldo, Foto: AP

Celo treće kolo u Ligi šampiona definitivno je, pored gostovanja Crvene zvezde u Liverpulu u znaku povratka Kristijana Ronalda na Old Traford.

Grad Mančester danas je disao u ritmu driblinga legende Junajteda - navijači su željno iščekivali nekadašnjeg ljubimca da kroči na teren "teatra snova" a kada je to uradio, dočekan je ovacijama.

Ronaldo se trudio da ne pokaže radost kada je Paulo Dibala postigao gol u prvom poluvremenu.

Na kraju ipak "slomio" i nasmejan mu čestitao na golu.

Bajern je u Atini tek u drugom poluvremenu i to za 180 sekundi prelomio duel sa AEK-om golovima Havija Martineza u 61. i Roberta Levandovskog u 64. minutu. Srpski internacionalac Uroš Ćosić iz AEK-a presedeo je ceo meč na klupi.

Bajern

EPA/Panagiotis Moschandreou

Bajern, Foto: EPA/Panagiotis Moschandreou

U drugom meču prvog termina elitnog takmičenja, Jang Bojs i Valensija remizirali su 1:1 u Bernu u H grupi. Gosti su poveli preko Mičija Batšuaija u 26, a u 55. minutu je izjednačenje i prvi bod Švajcarcima doneo Gijom Oro iz penala.

Bivši srpski reprezentativac Miralem Sulejmani igrao je za Jang Bojs do 74. minuta.

Srpski derbi između Ajaksa i Benfike razočarao je kvalitetom, ali je u finišu došlo do erupcije oduševljenja kada je Mazraui postigao pobedonosni pogodak za "kopljanike". Na terenu smo videli Dušana Tadića i Ljubomira Fejsu, ne i Andriju Živkovića.

Dušan Tadić

AP

Dušan Tadić, Foto: AP

Siti je lagano odradio gostovanje Šahtjoru (3:0), dok je Real pomalo neubedljivo pobedio Viktoriju golovima Benzeme i Marsela. Aleksandar Kolarov je tek u 72. minutu ušao u igru u pobedi Rome nad CSKA (3:0). Blistao je Edin Džeko sa dva gola.

Na kraju - najluđi meč viđen je u Nemačkoj. Ni dva pogotka Andreja Kramarića nisu bila dovoljna za pobedu protiv Liona. Štaviše, Nemci su u 92. minutu jedva izvukli remi.