Edin Džeko, Roma
AP/Ricardo Da Luca

Edin Džeko, Roma, Foto: AP/Ricardo Da Luca

Velika pobeda Udinezea u Rimu protiv Rome u borbi za opstanak koja znači i veoma, veoma male šanse za Romu da se dokopa Lige šampiona sledeće sezone. Tim iz Udina je slavio sa 0:2 (0:1).

Već u 4. minutu velika šansa za Nikolu Kalinića koji je prebacio gol, a onda u 12. minutu šok za Rimljane.

Kevin Lazanja je pretrčao svog čuvara, prošao je kao šilo, centrirao u kazneni prostor gde je njegov saigrač De Paul očajno šutirao. Na njegovu sreću, stigao je do asistencije, Lazanja se dokopao lopte i postigao gol.

Onda i ključni detalj meča, Roma bi možda i nešto učinila danas da Peroti nije očajno startovao nad Bekaom, mogao mu je polomiti nogu, ali na sreću je igrač sa brojem 50 u Udinezeu dobro prošao. Na kraju crveni karton za Perotija koji ostavlja svoje drugove na cedilu.

Ekipa UDinezea se branila i odbranila, a postigla je još jedan gol do kraja utakmice.

Nakon fantastične kontre koju su čekali čitav meč, Ilija Nestorovski uspeva da postigne novi gol i da donese dodatne brige za Rimljane.