Klaudio Ranijeri
AP/Claudio Peri

Klaudio Ranijeri, Foto: AP/Claudio Peri

Fudbaleri Sampdorije i Rome remizirali su bez golova, u meču osmog kola italijanske Serije A.

Debi Klaudija Ranijerija na klupi Đenovljana protekao je mirno, bez velikih prilika i uzbuđenja, ne računajući crveni karton za Džastina Klajverta u finišu utakmice.

Ceo meč za goste je odigrao kapiten Srbije Aleksandar Kolarov, ali njegova ekipa nije uspela da stvori ozbiljniju šansu za gol, koji bi im doneo treći uzastopni trijumf na strani.

Domaćima je ovo tek četvrti bod u prvenstvu, a najbliži pogotku bili su u 89. minutu kada je šutirao Federiko Bonacoli.

Fudbaleri Kaljarija nastavili su sa sjajnim partijama i na Sardiniji su rutinski savladali ekipu SPAL-a sa 2:0.

Vođstvo u 9. minutu doneo im je Rađa Raingolan, prelepim pogotkom, u svom stilu, iz velike udaljenosti.

Konačan rezultat utakmice postavio je Farago, nakon smušene reakcije odbrane gostiju, u 67. minutu.

U popodnevnom terminu Serije A, minimalnu pobedu ostvario je Udineze nad Torinom, a jedini pogodak na meču viđen je u 42. minutu, kada je Okaka iskoristio asistenciju Mandragore.

Srpski reprezentativac Saša Lukić odigrao je prvih 45 minuta i za to provedeno vremen na terenu uspeo je da zaradi samo žuti karton.

Sosijedad savladao goste iz Sevilje, Alaves naneo krajnje neprijatan poraz Selti (VIDEO)

AUTOR: B92/Alo.rs/S.M. DATUM I VREME: 20.10.2019. 17:22 Ujednačena borba u španskom prvenstvu. Real Sosijedad, Foto: EPA/Javier Etxezaretta Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su na svom terenu Betis sa 3:1, u utakmici devetog kola španskog prvenstva i popeli se na četvrto mesto na tabeli. Gosti su poveli golom Lorena u 12.