Roma lako protiv "bikova" za povratak u vrh!
alo.rs
Roma
Roma, Foto: EPA

Fudbaleri Rome pobedili su večeras na domaćem terenu ekipu Torina sa 3:1, u utakmici 12. kola italijanske Serije A.

U 14. minutu igrač gostujuće ekipe Vilfred Singo dobio je drugi žuti karton, pa je do kraja meča Torino igrao sa desetoricom. Roma je to iskoristila i povela golom Henrika Mhitarjana u 27. minutu, a na 2:0 je povećao Žordan Vertu u 43. minutu sa bele tačke.

U drugom poluvremenu "vučica" je došla do trećeg gola preko Lorenca Pelegrinija u 68. minutu, a Andrea Beloti pet minuta kasnije postavlja konačan rezultat meča- 3:1.

Srpski golman Vanja Milinković-Savić branio je za ekipu Torina celu utakmicu, dok je drugi srpski igrač u Torinu, Saša Lukić zamenjen na početku drugog poluvremena.

Ekipa iz Rima sada ima 24 boda i nalazi se na četvrtom mestu italijanskog prvenstva, dok ekipa Torina ima šest bodova na pretposlednjem mestu na tabeli.