Crvena zvezda
FK Crvena zvezda

Crvena zvezda, Foto: FK Crvena zvezda

Crvena zvezda je pripreme u Turskoj završila duelom sa ukrajinskim Šahtjorom - 0:0.

Bio je to meč bez mnogo prilika, na kraju i bez gola.

Duel sa višestrukim šampionom Ukrajine crveno-beli su počeli u sastavu: Borjan, Gajić, Degenek, Milunović, Rodić, Sanogo, Nikolić, Ivanić, Ben, Bakajoko, Falćineli.

Rival je bio u postavi: Pjatov, Krivcov, Marlos, Tete, Majkon, Ciprijano, Bolbat, Sudakov, Konopljanka, Bondar, Fernando.

2. minut: Zvezda je mogla do prednosti! Izgubili su Ukrajinci loptu na sredini terena, došla je do Falćinelija, šutirao je iskosa sa desne strane, ali je Pjatov bio dobro postavljen i odbranio.

10. minut: Posle faula Šahtjor je opasao pripretio iz prekida, Bodnar je pokušao glavom, ali bez uspeha.

13. minut: Zvezda je bila blizu da povede. Ivanić je uputio pas po zemlji na šest metara gde se našao Ben, ali nije uspeo da je šutne, zakasnio je.

17. minut: Još jedna šansa za crveno-bele. Pjatov je skratio ugao Veljku Nikoliću.

20. minut: Pjatov je šut Ivanića vrhovima prstiju skrenuo ka prečki.

36. minut: Dve šanse za za Šahtjor i oba puta dobro je reagovao Borjan!

44. minut: Propust odbrane Šahtjora umalo je rezultovao golom Zvezde, ali je Milunovića osujetio Pjatov.

68. minut: Velika šansa za Falćinelija. Gajić je probio po desnoj strani, uputio povratni pas na ivicu kaznenog odakle je Falćineli gađao levi donji ugao, ali je Trubin sjajno odbranio.

76. minut: Ponovo velika šansa za Falćinelija. Istrčao je pred Trubina, ali je ukrajinski golman uspeo da zakači loptu pri driblingu Falćinelija i odbije je do Bena, koji nije uspeo da pogodi mrežu rivala

80. minut: Usledile su brojne izmene, izašli su Falćineli, Ivanić, Ben, Milunović... umesto njih su u igri Pavkov, Vukanović, Odada, Pankov...

Crveno-belima predstoji povratak u Srbiju.

U prvom kolu prolećnog dela Super lige Crvena zvezda će gostovati u Novom Pazaru.