Karim Benzema
Twitter/Real Madrid

Karim Benzema, Foto: Twitter/Real Madrid

Real je odigrao 2:2 kod kuće protiv Selte i tako izgubio dva velika boda u trci za titulu sa Barselonom. Luka Jović je meč odgledao sa klupe.

Gosti su brzo poveli, posle asistencije Aspasa Smolov upisuje gol u sedmom minutu, prvi u novom klubu. Odmah su pokušali Kazemiro i Benzema, ali je ponovo Selta imala najbolju priliku do kraja ovog dela igre.

U nastavku Zidanovi puleni preokreću. Ramos postiže gol u 49. minutu, ali posle VAR-a se opravdano poništava zbog ofsajda. Ono što nije mogao kapiten jeste Toni Kros. Nemac izjednačuje na 1:1 u 52. minutu, Marselo je asistent. Povratnik u ekipu, oporavljeni Azar donosi penal Real Madridu, Belgijanac pada posle kontakta sa Alberolom u šesnaestercu. Ramos uspeva da se upiše na semafor, Real je preokrenuo na 2:1 u 65. minutu.

U nastavku Zidan pokušava da smiri igru, ali Santi Mina koristi odličnu asistenciju Suareza U 85. minutu za konačnih 2:2.