Dušan Tadić, Ajaks - Real Madrid
Tanjug/AP, Peter Dejong

Dušan Tadić, Ajaks - Real Madrid, Foto: Tanjug/AP, Peter Dejong

U večerašnjim prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona Ajaks našeg Dušana tafića je izgubio od Real Madrida 1:2, dok je Totenhem razbio Borusiju iz Dortmunda 3:0.

Ajaks je protiv trostrukog uzastopnog šampiona Evrope dominirao u prvom poluvremenu. Dušan Tadić pogodio je stativu u 26. minutu.

Onda je u 41. posle istorijskog, prvog VAR-a u Ligi šampiona, poništen gol Nikolasa Taljafika, zbog Tadićevog ofsajda i ometanja Tiba Kurtoe.

U nastavku, Real je poveo golom Karima Benzeme u 60. minutu, izjednačio je Kamil Zijeh u 71

Pobedu Madriđanima doneo je "rezervista" Marko Asensio u 86. minutu.

Na Vembliju, Totenhem je do velike prednosti došao golovima Ho Suna u 47, Jana Vertogena u 83. i Fernanda Ljorentea u 86. minutu.

Totenhem je tokom drugih 45 minuta utakmice bez Kejna i Alija slomio Borusiju Dortmund 3:0, načeo je goste Son, a Vertongen i Ljorente završili posao.