Vinisijus Žunior iz Reala na meču sa Leganjesom
Tanjug/AP, Manu Fernandez

Vinisijus Žunior iz Reala na meču sa Leganjesom, Foto: Tanjug/AP, Manu Fernandez

Fudbaleri Real Madrida remizirali su na gostovanju Leganesu u 32. kolu španskog nacionalnog fudbalskog prvenstva, a krajnji rezultat je bio 1:1.

Izabranici Zinedina Zidana doživeli su novi kiks u domaćem šampionatu, pošto su na gostovanju Leganesu u predgrađu Madrida uspeli da osvoje samo bod, a čak su na poluvremenu imali i gol zaostatka.

Leganes nije bio baš "prijatan domaćin" i na duel sa Real Madridom je izašao maksimalno motivisan, pa su tako u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena preko Žonatana Silve uspeli da dođu i do vodećeg gola i tako bace rukavicu u lice favorizovanoj ekipi madridskog Reala.

Karim Benzema se ponovo pokazao kao Realov spasitelj, pošto je na samom startu drugog poluvremena uspeo da postigne izjednačujući pogodak i tako spasi "Kraljeviće" nove blamaže.

Ovo je bio četvrti remi Real Madrida u Laligi ove sezone i sada zaostaju četiri boda za gradskim rivalom Atletikom, a za Barselonom je zaostatak "baksuznih" 13 bodova.