* Real Madrid je slavio 3:1

* Benzema, Kros i Vaskes su se upisali u strelce

* Najveći klub na svetu dočekao je da prvi put nakon 27 meseci kolo Primere završi ispred Barselone

Tuhel najavljuje: Nejmar ne igra ni protiv Rena!

AUTOR: B92/V.Ž. DATUM I VREME: 17.08.2019. 19:27 - 17.08.2019. 19:32 Nejmar je propustio prvo kolo Lige 1, ali PSŽ ga nije prodao Nejmar, Foto: EPA - EFE, * PSŽ je 2017.

Real Madrid je pregrmeo teško gostovanje u Vigu protiv Selte, nije mu smetalo ni to što je više od pola sata morao da igra bez isključenog Luke Modrića.

Luka Jović, srpski reprezentativac koji je ovog leta stigao u „kraljevski“ klub, odigrao je svoj prvi meč, pošto je u 81. minutu zamenio Karima Benzemu.

"Kraljevski klub" je slavio 3:1, strelci su bili Karim Benzema i Toni Kros, pa je najveći klub na svetu dočekao da prvi put nakon 27 meseci kolo Primere završi ispred Barselone.

Zidan i Bejl

EPA-EFE/Lavandeira Jr

Zidan i Bejl, Foto: EPA-EFE/Lavandeira Jr

Poslednji put se to dogodilo na kraju sezone 2016/17. kada je Real i bio šampion Španije, a loša tradicija prekinuta je zahvaljujući porazu Katalonaca u Bilbau od Atletika pre dve noći (1:0).

Zinedin Zidan je lansirao Gareta Bejla od prvog minuta i Velšanin nije trebalo mnogo da mu se oduži - već u 12. minutu je asistirao kod pogotka Benzeme.

Igrao se 56. minut kada je Modrić dobio crveni karton zbog neopreznog gaženja protivničkog igrača.

Nekoliko minuta kasnije Kros je u svom stilu zatresao mrežu i najavio trijumf Reala.

Real je potom samo kažnjavao protivnika koji je krenuo na sve ili ništa - tako je desetak minuta pred kraj Lukas Vaskes doneo 3:0, a Selta je do kraja samo ublažila poraz.

La Liga, prvo kolo:

Atletik Bilbao – Barselona 1:0 (0:0)
(Aduris 89)

Selta – R. Madrid 1:3 (0:1)
(Losada 90+1 - Benzema 12, Kros 61, Vaskes 80)

Valensija – R. Sosijedad 1:1 (0:0)

(Gameiro 58' - Ojarzabal 90+11)

Na "Mestalji" je viđeno čak dva penala u nadoknadi vremena koja je trajala više og 10 minuta. Strelac vodećeg gola za "slepe miševe" bio je Kevin Gameiro. Isti igrač promašio je penal u nadoknadi vremena, a kazna je usledila u 101. minutu kada je Ojarzabal  sigurno iskoristio penal i donosi bod svom klubu.

Majorka - Eibar 2:1 (1:0)
(Rodrigez 4, Oliveira ag 75 - Oliveira 57)

Leganes - Osasuna 0:1 (0:0)
(Avila 75)

Viljareal - Granada 4:4 (1:1)
(Kazorla 35p, Gomez 53, Moreno 65, Čukvuze 73 - Viko 45+6p, Makis 62, Soldado 75, Puertas 81)

Fantastičan meč viđen je u subotu uveče na startu Primere. Viljareal je tri puta vodio, u 75. minutu na semaforu je stajalo 4:2 za domaćine, ali je sjajna Granada u završnici sa dva gola potpuno vratila u meč i uspela da se dokopa remija i jednog boda.