Zvezda
Zvezda

Zvezda, Foto: Foto: Alo/M.Avramović

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pobedom nad gibraltarskom Evropom od 5:0 (2:0).

Najbolji pojedinci na meču bili su El Fardu Ben, koji je postigao het-trik, te Mirko Ivanić koji se dva puta upisao u strelce.

Crveno-beli će u narednoj rundi igrati protiv pobednika duela u kojem se sastaju moldavski Šerif i albanska Tirana.

Šampion Srbije se dosta mučio u prvom poluvremenu.

Nisu uspevali crveno-beli da naprave kvalitetnu akciju i da probiju defanzivni bedem gostiju sve do 12. minuta, kada je Mirko Ivanić prošao po levoj strani, centrirao, a Ben iz neposredne blizine glavom promašio veliku šansu.

Nakon te situacije i igrači Evrope su zapretili. Prvo preko Galjeha, a onda još bolje i preko Galjarda Valdesa.

Ponovo je usledilo zatišje da bi Zvezda u 35. minutu konačno slomila otpor žilavog protivnika.

Aleksandar Kataij je centrirao, Ivanič skočio i prebacio loptu glavom na drugu stativu. Prvo ju je zakačio Sanogo, a potom i Ben, kome nije bilo teško da je sprovede u mrežu i donese vođstvo svojoj ekipi.

Gostujući fudbaleri su se žalili bugarskom arbitru Volenu Činkovu, koji je propustio da dosudi ofsajd u ovoj situaciji.

Nastavila je Zvezda sa napadima, da bi u finišu prvog dela duplirala vođstvo.

Nakon kornera i gužve, sa ivice kaznenog prostora šutirao je Miloš Degenek, a na putu do gola loptu je zakačio El Fardu Ben, skrenuo pravac lopti i postigao novi gol.

Nije mnogo trebalo domaćima da stignu do novog pogotka u drugom poluvremenu.

Odlično je loptu izneo daleko na protivničku polovinu Milunović, pronašao sjajno Spiridonovića, koji je lepo prebacio loptu na drugu stativu, gde Benu ponovo nije bilo teško da postigne gol i stigne do het-trika.

Mogao je Ben već u narednom napadu da postigne još jedan gol, ali je nakon centaršuta Gajića iz neposredne blizine promašio.

Domaći su u nastavku čuvali loptu u svojim nogama, da bi na momente zapretili Munjozu.

Dobru priliku je propustio Ivanić u 69. minutu, odnosno Katai koji nije u nastavku iskoristio odbitak, promašivši praktično prazan gol.

Ipak, Ivanić je uspeo da se ispravi desetak minuta kasnije, kada je iskoristio veliku grešku štopera gostiju Kasada, uzeo mu loptu i rutinski savladao Munjoza.

Do kraja susreta, Mirko Ivanić je još jednom uspeo da se upiše u strelce, nakon odličnog dodavanja Bena za konačnih 5:0.

Naredni protivnik crveno-belih biće bolji iz duela Šerif – Tirana i taj meč je na program narednog utorka/srede.

II POLUVREME

87. minut. GOOOOL! Ponovo Ivanić! Sada je Ben u ulozi asistenta. Šalje loptu sa desnog krila, a Ivanić natrčava na nju za "petardu".

77. minut. Goooooool! Mirko Ivanić!! Sve je uradio sam, ukrao loptu Gonzalesu i rutinski zatresao mrežu.

75 minut. Probao je Kanga iz daljine, kako on to samo ume, ovaj put neprecizno.

73. minut. Još jedna izmena, ulazi Miloš Vulić a izašao je Sanogo.

68. Sjajnu priliku je imao Ivanić, mogao je odlučnije, snažnije i konkretnije, ali pravo u golmana gostiju, lopta se dokotrljala do Kataija ali nije uspeo lepo da je zahvati.

66. minut. Izlazi Spiridonović, ulazi Tomane.

60 minut. Prva promena kod gostiju, izlazi Galjardo, ulazi Suares.

55. minut Šta je sada promašio Ben! Nije uspeo da pogodi prazan gol sa nekih četiri metara od gola!

51. minut! Gooooooool! Ben! Milunović je izneo loptu na protivničku polovinu, pronašao sjajno Spiridonovića, koji je lepo prebacio loptu na drugu stativu, gde Benu ponovo nije bilo teško da postigne gol.

46. minut. Na poluvremenu prvu izmenu pravi Stanković. Umesto Rodića ulazi Milan Gajić.

I POLUVREME

45. Kraj prvog poluvremena!

44. minut. Gooooooool! Ben! Degenek je oprobao udarac sa ivice kaznenog prostora, Ben je postavio nogu i prevario golmana Munjoza, a dok su Gibraltarci signalizirali da je ofsajd - na usporenom snimku je potvrđeno da je sve bilo regularno.

41. minut. Pokušaj Kange ali samo u spoljni deo mreže.

34. Goooooooooool!!! Ben! Nakon kornera Aleksandra Kataija, Ivanić je dobro skočio, prebacio loptu glavom na drugu stativu gde El Fardu Benu nije bilo teško da postigne pogodak i donese vođstvo svojoj ekipi.

33. minut Spiridonović je bio u izglednoj šansi ali je izborio samo korner.

27. minut. Odlična prilika za Evropu. Stigla je lopta do Domingeza koji je sa 8-9 metara uputio udarac, ali srećom po Borjana to je išlo preko gola.

20 minut. Zvezda nastavlja da pritiska goste. Šutevi Ivanića i Spiridonovića, ekipa Evrope se za sada dobro brani.

18 minut. Prvi žuti karton Oštar start Alvaresa Kortesa nad Markom Gobeljićem sankcionisan je javnom opomenom.

Igrači Zvezde

Igrači Zvezde, Foto: Foto: FK Crvena zvezda

16. minut. Prvi pokušaj gostujućeg timaGaljeho je iz daljine šutirao , lopta je završila u rukama Borjana.

12. minut. Najbolja prilika do sada, na centaršut Ivanića, Ben je promašio izglednu priliku i glavom poslao loptu pored stative.

7. minut. Crveno-beli imaju više loptu u nogama, ali ne uspevaju da naprave šansu. Gosti pokušavaju iz kontranapada da ugroze Borjana.

3. minut Katai je centrirao, a Munjoz izboksovao loptu van kaznenog prostora.

1. minut. Počela je utakmica.