FANTASTIČNO VEČE U LIGI ŠAMPIONA Rašford za veliku pobedu Đavola u Parizu, "nula" u Londonu (VIDEO)

Utakmice prvog kola elitnog takmičenja.

Sergej Milinković Savić
Sergej Milinković Savić, Foto: AP/Gregorio Borgia

Mančester Junajted je pokorio Pariz, Čelzi i Sevilja su odigrali bez golova, a Lacio je savladao Borusiju u izuzetno zanimljivoj večeri u Ligi šampiona.

U derbiju večeri viđeno je mnogo borbe, a na kraju je slavio Junajted, i to zasluženo. Bruno Fernandeš je postigao gol sa penala, iz drugog pokušaja, pošto je VAR poništio odbranu Kejlora Navasa, a izjednačio je autogolom nespretni Marsijal. Prštalo je ispred oba gola, i jedni i drugi su želeli pobedu, bilo je šansi na obe strane, a u 87. minut Rašford je posle odličnog soloprodora postigao gol za veliku pobedu Đavola u Parizu. Nemanja Matić je meč ogledao sa klupe.

Nemanja Gudelj je odigrao ceo meč za Sevilju u remiju bez golova na gostovanju Čelziju.

Barselona je očekivano lako pobedila Ferencvaroš iako je poslednjih 20 minuta odigrala sa desetoricom pošto je isključen Đerar Pike. Leo Mesi je ponovo postavio nove rekorde, a odličan je bio i mlađani Ansu Fati, strelac i asistent. U istoj grupi, Juventus je lako izašao na kraj sa Dinamom u Kijevu.

Lacio Sergeja Milinkovića Savića (odigrao ceo meč) je neočekivano lako savladao favorizovani Dortmund. Zablistao je Ćiro Imobile, strelac i asistent. U istoj grupi, Briž je napravio veliko iznenađenje, pobedivši Zenit u Rusiji 2:1

TOKOVE MEČEVA MOGLI STE DA PRATITE UŽIVO NA NAŠEM PORTALU

Lacio - Borusija Dortmund 3:1

(Imobile 6, Hic 23. autogol, Akpa Akpro 76 - Haland 71)

PSŽ - Mančester Junajted 1:2

(Marsijal 55. autogol - Bruno Fernadeš 23. penal, Rašford 87)

Ren - Krasnodar 1:1

(Girasi 56. penal - Ramirez 59)

Čelzi - Sevilja 0:0

Lajpcig - Bašakšehir 2:0

(Angelinjo 16, 20)

Barselona - Ferencvaroš 5:1

(Mesi 27. penal, Fati 42, Kutinjo 53, Pedri 82, Dembele 89 - Karatin 69. penal)

KRAJ SVIH UTAKMICA!

89. minut - Dembele za 5:1 u Barseloni

87. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Rašford, vodi Junajted u Parizu.

82. minut - Pedri daje četvrti gol za Barsu.

76. minut - Akpa Akpro overava pobedu Lacija nad Dortmundom.

68. minut - Pike dobija crveni karton, penal za Ferencvaroš, Karatin smanjuje na 1:3

59. minut - Ramirez za 1:1 u Renu

56. minut - Ren vodi - Girasi sa bele tačke postiže prvi gol za Ren u Ligi šampiona

55. minut - AUTOGOL! Marsijal glavom vara De Heu za izjednačenje Svetaca protiv Đavola

52. minut - Kutinjo overava pobedu Barselone

POLUVREMENA

42. minut - Fati duplira prednost Barselone.

27. minut - Leo Mesi! Penal za Barselonu, Argentinac ne greši.

23. minut - GOOOOL! Junajted vodi sa bele tačke, ali tek iz drugog pokušaja - strelac Bruno Fernandeš! Navas mu je odbranio prvi udarac, ali je ranije izašao sa linije, pa je sudija ponovio izvođenje.

23. minut - GOOOOL! Luis Felipe duplira prednost Lacija.

20. minut - ponovo Anhelinjo, 2:0 za Lajpcig.

16. minut - GOOOOL! Anhelinjo za vođstvo Lajpciga.

6. minut - GOOOOOL! Ćiro Imobile, Lacio vodi. Asistent je Korea.