Eibar - Espanjol
EPA/Juan Herrero

Eibar - Espanjol, Foto: EPA/Juan Herrero

Fudbaleri Eibara poraženi su pred svojim navijačima od Espanjola rezultatom 2:1 u četvrtom kolu španske LaLige.

Eibar, za koji brani reprezentativac Srbije Marko Dmitrović, posle četiri kola ima tri poraza i samo jedan osvojen bod, dok je ovo bila prva pobeda Espanjola.

U prvom poluvremenu nije viđena nijedna prilika, pa je sva "akcija" bila odložena za nastavak.

Eibar je poveo u 58. minutu preko Ramisa, a njihova radost je trajala je oko 15 minuta.

Dmitrović je primio dva gola u dva minuta, pa je u 75. minutu bilo 1:0, a u 78. 1:2.

Ferejra je probio po levoj strani, dobio dobru loptu i savladao Dmitrovića u 76. minutu. On je zatim izašao, zamenio ga je Granero, a on je iz maltene iste pozicije uspeo da prevari golmana Srbije i donese prednost gostima.

Do kraja utakmice rezultat se nije menjao, a glupost je napravio defanzivac Espanjola Naldo koji je dobio drugi žuti karton.

Espanjol u narednom kolu dočekuje Real Sosijedad, dok Eibar ide na megdan Levanteu.

Selta - Vigo

EPA-EFE/Salvador Sas

Selta - Vigo, Foto: EPA-EFE/Salvador Sas

Granada je odnela bodove iz Viga pobedom od 2:0, mada se mora istaći da je Selta sama sebi pucala u kolena.

Fudbaler Selte je odgurnuo rivala, činilo se da nema elemenata za crveni, sudija nije odmah reagovao, već je nakon interevencije svojih kolega iz VAR sobe pokazao put Horheu u svlačionicu.

Igrao se 29. minut, kada je Selta ostala sa devetoricom, Beltran je udario protivnika po cevanici prilikom jednog starta, sudija je pogledao snimak, pa je i njega poslao na tuširanje.

Gosti su dva igrača više uspeli da iskoriste tek u šestom minutu nadoknade, kada je Sančez nakon centaršuta Montora glavom matirao čuvara mreže Selte.

Prednost je duplirao Erera u 54. minutu, sjajnim pogotkom sa 20ak metara udaljenosti, Blanko je zaista bio nemoćan.

Do kraja nije bilo golova, Granada na visokom šestom mestu sa sedam bodova, Selta sa tri manje na 16. mestu.

Klub iz Andaluzije upisao minimalnu pobedu. Sevilja je bombom Đoane iz slobodnjaka stigao do tri boda!

Ovom pobedom su preuzeli vrh Primere posle četvrtog kola, Alaves je posle dve nerešene i pobede na premijeri Primere zabeležio prvi poraz.

Valjadolid i Betisu su jedini domaćini koji je danas osvojio makaar bod. Valjadolid je vodio protiv Osasune golom Ervijasa u 65. minutu, ali su gosti u 81. minutu pogotkom Ibanjesa došli do remija (1:1). Betis je gubio do 15. minuta golom Džejma Mate, ali je Hoakin uspeo domaćinu da donese bod pogotkom u 73. minutu.