Diogo Žota
AP/Paul Ellis
Diogo Žota

Diogo Žota, Foto: AP/Paul Ellis

Liverpul je nastavio da grabi ka odbrani šampionske titule. Crveni su u derbiju trećeg kola Premijer lige kod kuće savladali Arsenal 3:1 iako su gosti poveli. Izabranici Jirgena Klopa su osvajanjem nova tri boda zadržali maksimalan učinak i već imaju bodovnu prednosu u odnosu na dva mančesterska kluba, jedina dva rivala koji bi mogli da ih ugroze.

Arsenal je poveo golom Aleksandra Lakazeta u 25. minutu. Francuz je iskoristio kardinalnu grešku Endija Robertsona, koji mu je praktično asistirao. Vođstvo gostiju trajalo je nešto manje od tri minuta. Salah je probio po desnoj strani i šutirao, njegov udarac Leno je odbio pravo na nogu Manea, kojem nije bilo teško da loptu vrati u praznu mrežu. Već u 34. viđen je potpuni preokret, a strelac je bio Robertson. Aleksander-Arnold je poslao loptu sa desne strane preko celokupne odbrane Arsenala, do nje je došao levi bek šampiona i pogodio, čime se iskupio za grešku kod gola Arsenala. Konačan rezultat debitantskim golom za Crvene postavio je rezervista Diogo Žota u 88. minutu.