Slavlje Mesija i Suareza protiv Sevilje
Tanjug/AP, Miguel Morenatti

Slavlje Mesija i Suareza protiv Sevilje, Foto: Tanjug/AP, Miguel Morenatti

Fudbaleri Barselone pobedili su Sevilju 4:2, fantastičnim preokretom u gostima u poslednjih 25 minuta meča  Andalužani su sjajno parirali Kataloncima i poveli golom Hesusa Navasa u 22. minutau, ali samo četiri kasnije Barsa poravnava.

Spektakularnim volej udarcem Lionel Mesi je zatresao mrežu domaćeg tima.

Međutim, Sevilja se vraća u vođstvu pre kraj poluvremena, posle lošeg ispucavanja Ter Štegena, lopta dolazi na desnu stranu do Sarabije koji u sredini pronalazi usamljenog Merkada koji lako pogađa dalji ugao.

Odolevali su Andalužani do sredine drugog poluvremena, a onda je na scenu stupio Mesi. Argentinac u 67. minutu opet poravnava, još jednim sjajnim udarcem u desne rašlje.

Delovalo je da će se meč završiti bez pobednika, ali pet minuta pre kraja Mesi stiže do het-trika, pokupio je odbitak i preokrenuo rezultat.

Demoralisani domaćin je nokautiran u nadoknadi vremena, Mesi je ovaj put asistirao do Luisa Suaresa koji postiže gol u gostima posle više od 24 časa igre bez pogodka van Nou Kampa.