Ajntraht, FK Anjtraht, Filip Kostić
John Macdougall

Ajntraht, FK Anjtraht, Filip Kostić, Foto: John Macdougall

Ajntraht je velikim preokretom kao gost savladao Hertu, dok je Borusija iz Dortmunda golom rezerviste Erlinga Halanda u 90+5. stigla do tri boda u Dizeldorfu.

U Berlinu je domaća Herta golom u 24. minutu, postigao ga je Pjontek, ali je pred sam kraj prvog poluvremena Bojata dobio crveni karton, pa je bilo jasno da gosti imaju veliku šansu da odnesu tri boda kući. Dost, Silva, Ndika i ponovo Silva su doneli ubedljivu pobedu gostima. Filip Kostić je odigrao čitav meč, baš kao i Marko Grujić, dok je Mijat Gaćinović ušao pred sam kraj.

Fortuna iz Dizeldorfa je umalo stigla do veoma bitnog boda i to protiv Borusije iz Dortmunda na svom terenu. Bilo je 0:1, a Gereiro je postigao jedan gol na ovom meču koji je poništen nakon VAR tehnologije. Ipak, gosti dolaze do pobede preko rezerviste Halanda u 5. minutu nadoknade vremena.