Kevin de Brujne
EPA/Peter Powell

Kevin de Brujne, Foto: EPA/Peter Powell

Na utakmici Aston Vila - Šefild nije bilo golova tako da je Rahimu Sterlingu pripala čast da "skine paučinu" sa mreža Premijer lige. Engleski reprezentativac je iskoristio grešku Davida Luiza i u nadoknadi prvog poluvremena doveo "građane u vođstvo.

Na Luiza je izgleda baš uticala pauza u negativnom smislu, Brazilac je u 51. minutu načinio prekršaj u kaznenom prostoru i zaradio direktan crveni karton. Kevin de Brujne je bio siguran sa bele tačke za duplirano vođstvo.

Neprijatan momenat se desio u 80. minutu, igrač Sitija Erik Garsija je sotao na travi nakon sudara sa Ederonom koji je želeo da ispuca loptu. Garsiju su lekari sa terena izneli na nosilima. Pauza je trajala osam minuta, a Garsija teren napušta sa kiseonikom, radi se očigledno o povredi glave.

U sudijskoj nadoknadi je svoj momenat dočekao i Fil Foden golom za 3:0, radilo se o brzom napadu Sitija, lopta je došla do Fodena koji odlično natrčao na odbijenu loptu nakon šuta Aguera i odbrane Lena.