Luka Jović, Jan Oblak, Stefan Savić, Foto: AP Photo/Frank Franklin II

* Luka Jović je stigao iz Ajntrahta za 60 miliona evra

* Zidan se vratio posle godinu dana pauze u Real

* Najveća zvezda Atletika, Grizman, je prešao u Barselonu

U Internacionalnom kupu šampiona, u Nju Džerziju, odigrali su meč za pamćenje Real i Atletiko Madrid, a "jorgandžije" su prikazale pravu fudbalsku kliniku. Posle pola sata igre vodili su sa čak 4:0.

Šok za navijače Reala usledio je već na samom početku, kada je Dijego Kosta načeo mrežu gradskog rivala.

Već u osmom minutu, Atletiko je duplirao prednost, golom najskupljeg fudbalera tog tima, Žoa Feliksom.

Prelepu asistenciju je uputio Koke u 18. minutu, a Anhel Korera je još bolje poslao mrežu u gol.

Usledila je početnička greška fudbalera Reala, Kurtoa nije hteo da ispuca loptu već je dodao Ramosu koji je katastrofalno poslao loptu ka Modriću, visok presing igrača Atletika je urodio plodom, a Dijego Kosta je svojim drugim golom na meču kaznio "kraljeve".

Jović je zamenjen u 30. minutu, a povredio se pre četvrtog gola Atletika, kada se sudario sa golmanom Atletika, Jović je iz duela sa Oblakom izvukao deblji kraj i povredio je skočni zglob.

Dijego Kosta je u 45. minutu postigao het-trik, golom iz penala.

Tim golom je zaključena užasna igra Reala, ali su muke nastavljene i u drugom poluvremenu, Dijego Kosta je briljirao na utakmici i četvrtim golom je lobovao Kurtou za 6:0

Fudbaler Reala, Načo smanjio je rezultat, a kada pogledate gol videćete da ga je sasvim slučajno dao.

Usledila je opšta šorka na terenu, kada je Kosta startovao krvnički na Karvahala u 65. minutu da bi potom obojica bili isključeni nakon žustre rasprave

Solo-prodorom Atletikov rezervista Vitolo u 70. minutu je doneo neverovatnih 7:1 za "jorgandžije".

U poslednjih pet minuta meča, Benzema iz penala, te Sančez sa gol-crte, posle gužve u kaznenom prostoru Atletika, su ublažili težak poraz ekipe Zinedina Zidana.