Andrija Pavlović, Foto: twitter/butasport

* Ispao je Makabi srpskog trenera Ivića

* Srbin zapečatio sudbinu Crnogoraca

* Kluž izbacio PSV

Meč u Nikoziji između APOELA i Sutjeske iz Nikšića obeležio je trostruki strelac Andrija Pavlović dok je Bazel u Švajcarskoj pobedio PSV i prošao na osnovu više datih golova u gostima.

APOEL je i u prvom meču sa Nikšićanima bio bolji, večeras je samo potvrdio razliku a bivši igrač Rada, Čukaričkog, Kopenhagena i Rapida, Andrija Pavlović!

Svoju golgetersku seriju započeo je u 13. minutu, kada je iskoristio nesporazum u odbrani gostiju i sa oko 14 metara poslao loptu pored istrčalog golmana Giljena - 1:0.

Dvanaest minuta kasnije je na asistenciju Al-Tamarija duplirao prednost APOEL-a!

Konačnih 3:0 postavio je u 66. minutu meča. Podsetimo, prvi meč u Nikšiću je APOEL dobio sa 1:0.

Dalje je prošao i Seltik, koji je posle 5:0 u prvoj utakmici, rezultatom 2:0 bio bolji od estonskog Kaljua u gostima.

Plasman dalje je ostvario i Kluž, koji je igrao 2:2 sa Makabi Tel Avivom u gostima. Prvu utakmicu u Rumuniji je dobio sa 1:0.

Dinamo Zagreb je ubedljivo slavio sa 3:0 i potvrdio da je mnogo kvalitetniji rival od Saburtala.

Najzanimljivije je bilo na "Sent Jakobu" u Bazelu. PSV je imao prednost gola iz prvog meča (3:2), ali je švajcarski prvak slavio kod kuće sa 2:1 i tako prošao dalje zbog više golova postignutih na strani.

Komert je u osmom minutu doneo prednost Bazelu, da bi Bruma izjednačio u 23. minutu

Veliko slavlje navijača Bazela u 66. minutu priredio je Van Volfsvinkl, kada je zatresao mrežu Holanđana za konačnih 2:1.

Posle 0:0 u prvoj utakmici u Plzenju, Olimpijakos je večeras pred svojim navijačima uspeo da slomi otpor češkog predstavnika.

U revanšu, 4:0 za crveno-bele iz Pireja, koji će u trećem kolu kvalifikacija igrati protiv turskog Bašakšehira.