Siniša Mihajlović
Alo/M.Metlaš

Siniša Mihajlović, Foto: Alo/M.Metlaš

Posle pobede nad Interom (1:0), Bolonja je sa Sinišom Mihajlovićem na klupi odigrala nerešeno sa Đenovom 1:1 u 23. kolu Serije A

Izostao je željeni trijumf, ali je Bolonja ipak posle 14 mečeva bez pobede uspela da veže dva bez poraza. Posle ovog kola je 17. na tabeli Serije A sa 18 bodova.

Počela je utakmica sjajno za pulene srpskog trenera. Matija Destro je u 17. minutu nakon jednog centaršuta smestio loptu glavom u mrežu Đenove i obradovao domaće navijače na tribinama "Renato Dalara".

"Grifoni" su ipak do kraja poluvremena uspeli da se vrate iz minusa. Pogrešili su igrači Bolonje u odbrani, a Lukas Lerager je to kaznio i poslao loptu pod prečku za 1:1. S loptom ga je spojio srpski internacionalac Darko Lazović.

Imala je Đenova u nastavku nekoliko šansi za preokret, ali se domaćin odbranio. A igrači Bolonje imaju za čim da žale, jer su u finišu utakmice imali dve epohalne prilike za pobedu. U oba slučaja Danilo je bio u centru pažnje. Prvo je pogodio prečku, a potom 30-ak sekundi kasnije Radu je fantastičnom intervencijom zaustavio šut 34-godišnjeg defanzivca Bolonje.

Darko Lazović u ekipi Đenove igrao je do 81. minuta utakmice, dok je Ivan Radovanović odigrao ceo meč.

Atalanta je posle preokreta dobila SPAL, dok su mečevi u Đenovi i Torinu bili prave uspavanke za navijače.

Juventus je prelako došao do nova tri boda protiv Sasuola, i to golovima Kedire, Ronalda i Čana.