Portugal
twitter/UEFAEURO
Portugal

Portugal, Foto: twitter/UEFAEURO

Fudbaleri Portugalije su osvojili premijerno izdanje novog fudbalskog takmičenja Lige nacija pred domaćom publikom!

Oni su bili bolji od Holandije rezultatom 1:0 a Gedeš je doneo trijumf svojoj reprezentaciji!

Aktuelni šampion Evrope, ovom pobedom plasirao se na EURO 2020, i bez obzira na učinak u kvalifikacijama naći će se na Evrpskom prvenstvu.

Izabranici Fernanda Santošo do istorijskog trijumfa došli su golom Gonsala Gedeša u 60. minutu. Bernardo Silva odlično je pronašao Gedeša, koji je snažno šutirao i savladao Silesena.

Nakon uspavanke u prvih 45. minuta odmah se videlo da ćemo gledati bolji fudbal. Iako nije bilo konkretnih prilika za gol fudbal je bio intenzivniji!

Ronaldo je ovom pobedom dodao još jedan reprezentativni trofej u svojoj kolekciji nakon Evropskog prvenstva u Francuskoj!