Gent – Roma
EPA Stephanie Lecocq
Gent – Roma

Gent – Roma, Foto: EPA Stephanie Lecocq

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena eliminisali su Porto ukupnim rezultatom 5:2, u šesnaestini finala Lige Evrope. Nemački predstavnik slavio je na stadionu "Dragao" 3:1, čime je samo potvrdio pobedu iz prvog susreta.

Porto je razočarao pred domaćom publikom, izgledao je loše na terenu, Lever je to iskoristio i trijumfovao. Mrežu Portugalaca načeo je Lukas Alario u desetom minutu, dok je prednost udvostručio Demirbaj u 50. Nije se mnogo čekalo do trećeg kola. Kei Haverc je iskoristio odbitak i bez problema poslao loptu iza leđa golmana Porta. Domaći fudbaleri uspeli su da smanje zaostatak preko Marege u 65. minutu, međutim to je bilo sve što smo videli od njih.

Roma je na gostovanju u Gentu izborila 1:1, i zahvaljujući pobedi u prvom meču od 1:0 plasirala se među najboljih 16. Džonatan Dejvid je u 25. minutu doneo prednost belgijskom timu.

Džastin Klajvert samo četiri minuta kasnije postigao je zlata vredan gol za Romu koji je tim iz glavnog grada Italije odveo dalje. Aleksandar Kolarov odigrao je svih devedeset minuta.

Fudbaleri Volfsburga eliminisali su Malme ukupnim rezultatom 5:1. Gosti iz Nemačke u Švedskoj su došli do rezultata 3:0, čime su potvrdili da su bolji rival.

Golove za Volfsburg postigli su Brekalo u 42. minutu, Gerhardt u 65. i Žao Viktor u 69.

Fudbaleri Bazela obezbedili su plasman dalje minimalnom pobedom protiv APOEL-a, Espanjol je pobedio Vulvse, ali je eliminisan, dok je LASK savladao Alkmar i prošao dalje.