Geret Bejl
AP/Francois Walschaerts
Geret Bejl

Geret Bejl, Foto: AP/Francois Walschaerts

Antverpen je priredio iznenađenje večeri pošto je kod kuće pobedio Totenhem, Milan je lako pobedio prašku Spartu, dok je Lil i pored neiskorišćenog penala uspeo da se od 0:2 vrati do 2:2 protiv Seltika.

Jedini gol na meču Antverpen - Totenhem postigao je Lior Refaelov u 29. minutu. Pevci jesu igrali u kombinovanom sastavu, ali je pobeda domaćina zaista veliko iznenađenje.

Milan je lako savladao Spartu iz Praga. Bila je ovo druga pobeda Milana i sa maksimalnih šest bodova nalaze se na čelu grupe. Sa druge strane, Sparta je doživela i drugi poraz. Domaćin je poveo u 24. minutu golom Brahima Dijaza posle asistencije Zlatana Ibrahimovića. Mogli su “Rosoneri” do poluvremena i da dupliraju prednost. Ali, Ibrahimović je pogodio prečku iz jedanaesterca u 36. minutu. Ipak, Sparta to nije uspela da kazni, pa je je Milan u drugih 45 minuta stigao do ubedljive pobede. Igrao se 57. minut susreta kada je Portugalac Rafael Leao povisio na 2:0. Konačan rezultat postavio je Diogo Dalo u 67. minutu, asistent za drugi pogodak.

Lil nije iskoristio penal na 0:2 protiv Seltika, ali se ipak vratio u meč i stigao do remija 2:2. Volfzberg je uz gol Dejana Joveljića ponizio Fejenrord u Holandiji u meču u kom su viđena čak tri penala. Gosti su svoja dva iskoristili, domaćin nije.

CSKA je u Moskvi imao čak 25 šuteva ka golu Dinama, ali su Hrvatsi uspeli da sačuvaju mrežu i osvoje bod.