Španija Italija
EPA ALESSIO MARENI

Španija Italija, Foto: EPA ALESSIO MARENI

U susretu grupe A Poljska je u Ređo Emiliji pobedila Belgiju sa 3:2 (1:1) i time potvrdila da ima velike ambicije na ovom turniru.

Belgija je povela u 16. minutu golom Arona Leje, fudbalera Tuluza.

"ZABORAVILI" ŠTA JE URADIO ZA NJIH! Gnev crnogorskih medija nakon vređanja Savićevića od strane "Delija"!

Poljska je za deset minuta izjednačila rezultat  preko Šimona Zurkovskog, fudbalera Gornjika iz Zabžea!

Dominirala je Poljska u drugom poluvremenu, do vođstva su došlu u 52. minutu kada je posle kornera sa leve strane najviši u skoku bio igrač Arsenala Kristijan Bjelik.

Da bi pobedu overio u 79. minutu Sebastijan Šimanski.

Dion Kuls je smanjio rezultat u 84. minutu ali Belgijanci nisu smogli snage da stignu do boda.

Fudbaleri Italije su pobedili Špance u drugom meču grupe A sa rezultatom 3:1. Španija je povela već u devetom minutu meča golom Sebaljosa.

Italija je potom zaigrala bolje, da bi u 36. minutu posle dodavanja sa druge strane terena, Kjeza prvo sjajno uštopovao loptu, a potom krenuo u prodor i udarcem iskosa sa leve strane pogodio mrežu Španaca.

Italijani su odigrali mnogo bolje u drugom poluvremenu, u 64. minutu Federiko Kijesa je doveo "domaćine" na ovom meču u vođstvo.

U 82. minutu, Pelegrini je sa bele tačke postavio konačan rezultat!

Na prvom mestu je Italija zbog bolje gol razlike nego Poljska (3:1 naspram 3:2), Belgija je treća a Španija poslednja.