Alo/Marko Metlaš
Crvena zvezda - Suduva

Alo/Vladimir Marković

Crvena zvezda - Suduva, Foto: Alo/Vladimir Marković

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su protiv litvanske Suduve rezultatom 2:1 i nakon 0:0 u prvoj utakmici, plasirali se u naredno kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. Protivnik pulena Vladana Milojevića će biti Helsinki.

KRAJ!

95' GOL ZA SUDUVU! Fantastičan je bio Borjan, odbranio čistu situaciju, ali nije mogao i odbitak i Topčagić je pogodio. Igra se još minut.

91' Šansa za Jovičića, ali je sa ivice kaznenog slabo šutirao. Mogao je rezultat biti i ubedljiviji, Zvezda izuzetno, izuzetno ubedljiva u poslednjim minutima.

89' Prečka i za Zvezdu! Ben je tukao iskosa, ali nažalost samo okvir gola.

Vladan Milojević, Crvena zvezda - Suduva

Vladan Milojević, Crvena zvezda - Suduva, Foto: Alo/Vladimir Marković

86' Prečka za Suduvu nakon udarca glavom sa sedam metara. Imala je sreće domaća ekipa, lopta je nakon odbitka od prečke pala neposredno ispred gol crte.

82' Još jedan penal je mogao da sudi arbitar za domaće, ali nije to uradio ni ovog puta.

81' Rodić dobija žuti karton zbog povlačenja protivnika.

77' Velika šansa za Zvezdu. Istrčao je Filip Stojković pred gol protivnika, oboren je s leđa, ali sudija je odlučio da ne svira jedanaesterac. Vrlo diskutabilna odluka.

Marko Marin

Marko Marin protiv Suduve, Foto: Alo/Marko Metlaš

Poznat je protivnik Crvene zvezde, ako prođe Suduvu. U drugom meču je završeno 2:2 između Toršavna i Helsinkija, a Finci su prošle nedelje slavili 3:0. Dakle, Helsinki je prošao.

68' Stopostotna šansa za Mirka Ivanića. Mogao je da reši sve. Šteta, odbranio je golman Suduve.

61' Izašao je Boaći, ušao Filip Stojković.

60' Vaidas Slavickas se povredio. Morala je da dođe lekarska ekipa, 33-godišnji fudbaler Suduve je iznet sa terena.

60' CRVENI KARTON ZA GOBELJIĆA! Zvezdin defanzivac žestoko je startovao na Slavickasa, pa je isključen. Deluje da je fudbaler Suduve teško povređen i da mu je noga slomljena.

48' Boaći se našao u sjajnoj šansi, ali njegov udarac sa desetak metara prošao je pored desne stative.

Počelo je drugih 45 minuta.

Poruka za Saviće

Alo/Vuk Žarić

Poruka za Saviće, Foto: Alo/Vuk Žarić

"Delije" su pozdravile Vujadina Savića. Stihovi njemu i ocu Dušanu:

"Takva zvezdaška porodica ne rađa se često

U Crvenoj zvezdi za Saviće uvek je rezervisano mesto!"

Vujadin je bio kapiten tima, nedavno je potpisao za APOEL.

tribine na meču između Crvene zvezde i Suduve

tribine na meču između Crvene zvezde i Suduve, Foto: Alo/Vuk Žarić

Prvo poluvreme je završeno. Zvezda vodi 2:0. Dobra igra crveno-belih, sigurni na sredini terena, raznovrsni u napadu. Milojević može biti zadovoljan.

38' Stativa Ričmonda Boaćija! Odlično je izdržao pritisak defanzivca kog je imao na leđima, ali golman Suduve je zakačio loptu koja je nakon toga pogodila okvir gola. Zvezda sve konkretnija.

29' GOOOOOOOOOOOL! 2:0! Evropska akcija Zvezde. Ben, Marin, Ivanić i Boaći su odigrali fantastičan napad, na kraju je kapiten Marko Marin šmekerski, rutinski završio pogotkom! Sada se lakše diše.

28' I dalje je bez pravih šansi na meču nakon ranog gola Zvezde. Crveno-beli su opasni iz polukontri, ali nedostaje im završnica.

"Delije" su mislima i uz Ognjena Kuzmića koji je imao težak udes pre samo nekoliko dana.

"Kuzmiću, izdrži", Foto: Alo/Vuk Žarić

Navijači Crvene zvezde uputili su podršku legendarnom Siniši Mihajloviću, koji se bori sa opasnom bolešću.

Rodio si se znajući samo za život

Živeo si znajući samo za pobede
Siniša, pobedi!

podrška Siniši Mihajloviću

podrška Siniši Mihajloviću, Foto: Alo/Vuk Žarić

19' Nema prilika na meču od Boaćijevog gola, ali ne može se reći da je meč dosadan. Visok je tempo, agresivna igra, čekaju se i uzbuđenja u kaznenim prostorima.

11' Spustila je ritam ekipa Crvene zvezde. Nema potrebe za žurbom, sada rezultat ide na ruku Milojevićevim izabranicima. Litvanci naravno ne deluju kao ekipa koja planira da se preda.

4' I EVO GAA! GOOOOOOOOOOL! Boaći je pogodio! Mnogo je ovakvih pokušaja bilo i u prvom meču. Sakrivena lopta u prostor, Ben je u maniru Rui Košte odigrao pas, razbio odbranu Litvanaca, a Boaći se snašao "jedan na jedan". Bravo!

Na istoku su posebno raspoloženi navijači.

20:45 Meč je počeo.

"Delije" su inspirisane na početku utakmice, Foto: Alo/Vuk Žarić

20:40 Izlaze na teren igrači i jedne i druge ekipe. Ima oko 25.000 gledalaca na tribinama.

izlaze fudbaleri Zvezde i Suduve

izlaze fudbaleri Zvezde i Suduve, Foto: Alo/Vuk Žarić

POSTAVE:

Crvena zvezda - Suduva, postave

Crvena zvezda - Suduva, postave, Foto: Alo/Vuk Žarić

20:40 Pet minuta pred start meča. I dalje je velika gužva ispred stadiona, gledaoci pristižu na Zvezdin premijerni meč u Evropi pred svojom publikom

gužva pred stadionom

gužva pred stadionom, Foto: Alo/Vuk Žarić

20:30 Poseta je sve veća i veća. Očekuje se oko 20-25 hiljada ljudi na utakmici.

Alo

Crvena zvezda - Suduva, Foto: Alo/Vuk Zaric

20:00 Tribine se polako pune, 45 minuta je ostalo do početka meča.

tribine pred početak utakmice Crvena zvezda - Suduva

Alo

tribine pred početak utakmice Crvena zvezda - Suduva, Foto: Alo

Dobro došli na tekstualni prenos meča Crvena zvezda - Suduva na portalu Alo!

Fudbaleri Crvene zvezde od 20:45h dočekuju litvansku Suduvu u Beogradu sa moranjem pobede ukoliko žele plasman u 2. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Crveno-beli su odigrali slab meč u Marijampolju, završen bez golova, i zato moraju da jure trijumf kako bi drugu godinu zaredom eliminisali Suduvu, nakon što su prošle mnogo lakše obavili posao sa ukupnih 5:0.

Vladan Milojević u Marijampolju

FK Crvena zvezda

Vladan Milojević u Marijampolju, Foto: FK Crvena zvezda

Trener Vladan Milojević svestan je da njegov tim može i mora mnogo bolje da odigra u revanšu na stadionu "Rajko Mitić".

"Suduva je jako nezgodna ekipa, što se pokazalo u Litvaniji. Odigrali smo na dobar način tamo, ali je nedostajala završnica. Sada verujem da možemo još bolje, uvek može i ja ne znam za limite. Neće biti iznenađenja, protivnika respektujemo. Pozivam navijače da dođu u što većem broju i podrže nas", rekao je Milojević.

Ukoliko prvak Srbije uspešno prebrodi prepreku iz Litvanije u 2. kolu kvalifikacija za LŠ čeka ga verovatno finski Helsinki, koji je na revanš u Farska ostrva protiv Toršavna otišao sa velikih 3:0.