Lacio - Đenova
EPA-EFE/RICCARDO ANTIMIANI

Lacio - Đenova, Foto: EPA-EFE/RICCARDO ANTIMIANI

U veoma uzbudljivom meču Lacio je bio konkretniji od samog starta i nametnuo je svoj ritam, ali se Đenova probudila u drugom poluvremenu i uspela da pripreti domaćem timu.

Domaćin je nakon prvih 45 minuta stekao dva gola prednosti pošto su pogodili Hoakin Korea u 30. i Ćiro Imobile u 43. minutu.

Drugo poluvreme počelo je autogolom Marušića u 47. minutu. Samo pet minuta kasnije Alberto je pogodio za 3:1. Svoj drugi gol na meču postigao je Korea u 56. minutu i delovalo je da je tada sve gotovo.

Međutim, gosti su uspeli da uvedu meč u neizvesnu završnicu golovima Đanluke Skamaka u 80. i Eldora Šomudorova u 81. minutu meča.

Drama je na kraju ipak pripala Laciju za koji je nastupio reprezentativac Srbije Sergej Milinković Savić. Na drugoj strani, na terenu se našao Ivan Radovanović.

Lacio je na šestom mestu sa 64 boda, dok je Đenova 13. sa 36.

U sledećem kolu Lacio gostuje Fiorentini, dok će Đenova dočekati Sasuolo.