AP Photo/Martin Meissner
Dortmund

Dortmund, Foto: AP Photo/Martin Meissner

Početak sezone u Nemačkoj možda i donese euforiju u Dortmund.

Borusija je prošlog vikenda osvojila Superkup pobedom nad Bajernom, a sada je na startu Bundeslige demonstirala fenomenalan fudbal - deklasirala je Augzburg na "Signal Iduna parku" rezultatom 5:1.

Nove brige za Valverdea, Suarezova povreda ozbiljna!

AUTOR: Alo.rs/ S.I. DATUM I VREME: 17.08.2019. 17:25 Loše vesti za Braselonu. Luis Suarez, Foto: EPA-EFE/ANDREU DALMAU * Barselona je izgubila u prvom kolu Lalige na gostovanju Atletiku iz Bilbaa * Aric Aduriz bio je strelac jedinog pogotka na "San Mamesu" * Luis Suarez se povredio u prvom poluvremenu AUTOR: Alo.rs/ S.I.

Gosti su, istina, poveli već u 29. sekundi kada je mrežu zatresao Florijan Niderlehnera, ali "milioneri" nakon toga nisu ostavili dilemu i pregazili su ekipu iz Bavarske.

Pako Alkaser je već u 3. poravnao, a Borusija je otpor domaćina slomila početkom drugog poluvremena - Džejdon Sančo u 51, Marko Rojs u 57, pa opet Alkaser u 59. osigurali su ubedljiv trijumf na startu.

Kada je sve bilo rešeno upisao se i novajlija Julijan Brant, koji je u junu stigao iz Bajera.

Bajer je savladao Paderborn (3:2), Volfsburg je bio bolji od Kelna (2:1), dok je Verder poražen u Bremenu od Fortune iz Diseldorfa - 3:1.

Odličan početak sezone imao je Frajburg, kojem je trebalo svega šest minuta da tri puta zatrese mrežu Majnca - 3:0, a meč je obeležio strelac drugog pogotka Džonatan Šmid koji je bio strelac nakon 1.582 dana. U poslednjem meču subotnjeg programa nije bilo pobednika, ali nažalost nije bilo ni golova pošto su u Menhengladbahu Borusija i Šalke odigrali nerešeno 0:0.