FK Partizan

FK Partizan

Partizan - TSC, Foto: FK Partizan

Crno beli su tako po drugi put ove sezone pobedili ekipu iz Bačke Topole.

U prvom delu nije bilo previše uzbuđenja. Najbolju priliku za Partizan propustio je Nemanja Jović u sedmom minutu kada je pogodio stativu. Nakon toga su gosti bili nešto konkretniji, a najbiliži golu bili su u 43. minutu, kada je udarac Lukića zaustavio Stojković.

Drugo poluvreme je bilo znatno sadržajnije. Poveo je domaćin u 54. minutu golom Bibrasa Natha iz jedanaesterca. Prednost je duplirao Filip Holender u 65. minutu. Sjajno ga je uposlio Natho, a on je sa nekih desetak metara uputio udarac i uhvatio Filipovića na pogrešnoj nozi.

Samo dva minuta kasnije bilo je 3:0,  a u strelce se upisao Miloš Jojić. On je odlično reagovao na odbijenu loptu posle šuta Jovića i sa nekoliko metara sproveo loptu u mrežu.

Jedini gol za TSC postigao je Duronjić u 83. minutu. On je kaznio nešto opušteniju igru Partizana i postavio konačnih 3:1.

Partizan u narednom kolu gostuje Čukaričkom, dok TSC dočekuje Javor.

Partizan - TSC (3:1)

KRAJ!

90. minut - Solidan pokušaj Lukića. Sve je dobro uradio, ali se spetljao kada je trebalo da šutira.

83. minut - GOOOOOL! Duronjić postiže gol za TSC. Odbrana Partizana je suviše nonšalantno reagovala, što gosti kažnjavaju i smanjuju na 3:1.

78. minut - Nova izmena u Partizanu, izlazi Jović ulazi Terzić.

76. minut - Urošev šutira glavom pravo u Filipovića.

71. minut - Trostruka izmena u Partizanu. Umesto natha u igri je Lazar Pavlović, Holendera je zamenio na terenu Nikola Štulić, a Nemanju Jovića Filip Stevanović.

67. minut - GOOOOL! Jojić je strelac i Partizan već vodi sa ogromnih 3:0. Za samo dva minuta crno-beli postižu dva gola. Jovićev udarac je izblokiran, ali je na odbitak natrčao Jojić, kojem nije bilo teško da sprovede loptu u mrežu.

65. minut - GOOOOOL! Holender je duplirao prednost crno-belih. Natho ga je sjajno proigrao, a on je na pogrešnoj nozi uhvatio Filipovića i sada "parni valjak" vodi 2:0.

63. minut. Vujačić je zamalo neprecizan nakon kornera crno-belih.

62. minut - Velika prilika za Jojića. Našao se jedan na jedan sa golmanom Filipovićem, ali kao pobednik iz ovog duela izlazi čuvar mreže gostiju.

54. minut - Goooool! Natho je siguran sa bele tačke i crno beli vode 1:0.

53. minut - Penal za Partizan! Petković je faulirao Jovanovića i sudija je dosudio najstrožu kaznu.

49. minut - Već u narednom napadu preti Partizan preko Holendera, ali brani Filipović.

48. minut - Solidan napad za TSC, Stojković raščišćava.

Bez većih uzbuđenja u prvom poluvremenu. Najbolju priliku za Partizan propustio je Nemanja Jović u sedmom minut kada je pogodio stativu. Gosti su najbliži golu bili u 43. minutu, kada je udarac Lukića zaustavio Stojković.

45. minut - Poluvreme.

43. minut - Najbolja prilika za TSC. Zec je proigrao Lukića, a njegov udarac sjajno brani Stojković.

39. minut - Pokušaj Jovića, ali njegov šut završava pored gola.

37. minut - Udarac Saše Zdjelara prava u golmana gostiju Nenada Filipovića.

34. minut - Nova velika prilika za TSC. Posle polukontre, Banjac šutira pored gola.

32. minut - Jojić je centrirao sa leve strane, Holender propustio loptu, ali je Jovićev udarac izblokiran.

31. minut - Velika prilika za goste. Banjac šutira pored gola.

28. minut - TSC nešto konkretniji u ovim momentima, ali bez veće opasnosti po gol Vladimira Stojkovića.

24. minut - Zec pada na ivici kaznenog prostora Partizana, ali sudija Srđan Jovanović kaže da nema penala.

23. minut - Polovina prvog dela susreta. Najbolju priliku propustio je Nemanja Jović za Partizan, kada je u sedmom minutu pogodio stativu.

18. minut. Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je fudbaler Partizana, Filip Holender.

16. minut - Nešto mirniji period meča.

12. minut - Najbolja prilika za ekipu iz Bačke Topole. Zec šutira preko gola.

8. minut - Uzvraćaju gosti. TSC je po prvi put zapretio, ali nisu uspeli da upute udarac ka golu.

7. minut - Stativa! Jović iz povoljne situacije pogađa samo stativu. Velika prilika za Partizan odlazi u nepovrat. Natho ga je sjajno proigrao, ali se Jović nije najbolje snašao.

6. minut - Prvi ozbiljniji napad Partizana, Asano je centrirao po desnoj strani, ali je udarac Šćekića završio preko gola

3. minut - Bez previše uzbuđenja na startu susreta.

Biće ovo prvi meč crno-belih nakon šokantnog odlaska Takume Asane. U proteklom periodu se mnogo više pričalo o tome, nego o samoj utakmici protiv TSC-a.

Za obe ekipe ova utakmica nema rezultatski značaj, s obzirom da će crno-beli završiti sezonu na drugom mestu, a tim iz Bačke Topole je na sedmom mestu, bez mogućnosti da se nađe među prva četiri kluba i tako se nađe u kvalifikacijama za evropska takmičenja.

Ovaj meć će nositi i posebnu draž, jer je trener gostiju Mladen Krstajić, nekadašnji fudbaler Partizana. Zanimljivo da je od aprila 2010. godine do leta 2011. Aleksandar Stanojević bio trener, a Krstajić kapiten ekipe. U to vreme "parni valjak" je osvojio titulu, trofej u Kupu, a izborili su i plasman u Ligu šampiona.

U prvom delu sezone, Partizan je deklasirao TSC u gostima 4:0.

Strelci: Natho u 53, Holender u 65. i Jojić u 67. minutu za Partizan, Duronjić u 83. za TSC.

Partizan: Stojković – Miljković, S. Marković, Vujačić, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Jojić, Natho, Jović – Holender

TSC: Filipović – Petković, Antonić, Damjanović, Petrović – Banjac, Tomanović – Stanojev, Milićević, Zec – Lukić

Sudija: Srđan Jovanović