Marko Metlaš

FK Partizan, Foto: Marko Metlaš

Strelci su bili Lazar Pavlović već u 8. minutu i Takuma Asano u 75. minutu.

Ovaj meč pamtiće se i kao debi Žan Kristof Bajbeka, poslednjeg pojačanja Partizana u prelaznom roku.

Ponovo se Partizan "mučio" sa timom iz Bačke Topole, baš kao i pre mesec dana u Superligi kada je u Humskoj bilo 2:1.

Crno-beli su dosta kombinovali u sastavu, videli smo promene u svim linjama tima, pa je tako na golu bio Nemanja Stevanović, u odbrani Bojan Ostojić, a u veznom redu Lazar Pavlović.

Odmah na startu veliki peh! Najistureniji napadač Lazar Marković morao je da napusti igru već u petom minutu.

Ceo tok meča ste mogli da pratite uživo preko našeg bloga.

PARTIZAN - BAČKA 2:0

Tok meča:

93. minut Kraj utakmice.

91. minut Pokušaj Baebeka ali preko gola.

90. minut Igra se još tri minuta. Po svemu sudeći, Partizan ide dalje.

84. minut Natho šutira iz slobodnjaka, solidan udarac sa 25 metara, ali pored gola.

74. minut Goooool! Asano!!! Greška golmana gostiju Milojevića koji greši u dodavanju, a Japanac posle toga povisuje na 2:0!

View this post on Instagram

⚽ ▪️GOL! @asatakugram 75’ REZULTAT ▪️ #FKPartizan 2-0 OFK Bačka

A post shared by FK PARTIZAN (@partizanbelgrade) on Oct 21, 2020 at 8:39am PDT

73 minut Urošević ulazi u igru umesto Obradovića

67. minut Natho šutira na povratni pas Jojića posle dugog napada Partizana, ali je na kraju izblokirao to jedan defanzivac Bačke.

62. minut Slobodan udarac za Partizan. Probao je Jojić ali je gađao živi zid.

57. minut Pisačić je ponovo oprobavo šut, ovog puta levom nogom gađao dalji ugao, lopta mu je prešla preko noge i otišla preko prečke.

53. minut Izlazi i Lutovac a ovo je prilika za debi Žan Kristofa Bajbeka, najnovijeg pojačanja crno-belih.

52. minut Iz igre izlazi Lazar Pavlović a menja ga Filip Stevanović.

▪️POLUVREME: #FKPartizan 1:0 OFK Bačka

A post shared by FK PARTIZAN (@partizanbelgrade) on Oct 21, 2020 at 7:59am PDT

46. minut Prečka za Bačku! Pisačić je strašno šutirao, ozbiljno jak udarac, zatresao se gol Partizana ali ostaje 1:0!

Denis Stojković neće nastaviti meč, a umesto njega je na terenu Bibars Natho. Stojković bio taj koji je zamenio Lazara Markovića zbog povrede na početku meča.

Počinje drugo poluvreme.

45 + 2. minut Kraj prvog poluvremena.

43. minut Pokušao je i Šabat sa distance ali visoko preko gola crno-belih.

32. minut Prinudna izmena u Bačkoj zbog kartona. Rađen već ima žuti karton, a imao je nakon toga još nekoliko oštrih prekršaja. Zamenio ga je Tomović.

30. minut Dobar napad Partizana po desnoj strani, Miljković je spustio loptu glavom u peterac, a Škorić izbija ispred Lutovca.

24. minut Sporiji ritam meča, Partizan bez pravih šansi od onog trenutka kada su poveli golom Pavlovića.

13. minut Marko Pantić pokušava ka golu Partizana, ali traljavo i daleko od okvira gola crno-belih.

6. minut Gooool!!! Lazar Pavlović!!! Lep udarac mladog igrača crno-belih sa oko 19-20 metara, pogađa nebranjeni deo mreže za vođstvo domaćih!

5 minut Povredio se Lazar Marković! Umesto njega će na teren mladi Denis Stojković.

4. minut Miloš Jojić je izveo slobodan udarac, golman gostiju Milojević se javio, ali je pre njega do lopte glavom došao Svetozar Marković. Nije bio precizan i poslao je loptu daleko pored gola.

Kup Srbije, 1/16finala: Partizan – OFK Bačka
Stadion: JNA;

Bez gledalaca;

Sudija: Nenad Minaković.

Partizan: N. Stevanović – Miljković, S. Marković, Ostojić, Obradović – Zdjelar, Jojić – Lutovac, Pavlović, Asano – L. Marković.

Klupa Partizana: Popović, Banjak, Vujačić, Natho, D. Stojković, Bajbek, Štulić, Urošević, Jović, F. Stevanović, Smiljanić

OFK Bačka: Milojević – Rađen, Pabat, Pantić, Škorić, Mijatović, Pisačić, Jovanović, Đorđević, Eskić, Gavrić.

"Arhivirali smo derbi, ali su utakmice posle njega uvek teške. Emotivno se previše ispraznite. Moramo da uhvatimo novu energiju jer nam je Kup važan i moramo da pokušamo da idemo do kraja. Krenućemo izuzetno motivisano protiv Bačke, sa najjačim timom, bez kalkulacija", rekao je trener Partizana Aleksandar Stanojević na konferenciji za novinare.

U slušaju nerešenog ishoda, odmah se izvode penali.