Igrači Partizana
Marko Metlaš

Igrači Partizana, Foto: Marko Metlaš

Crno-beli su tako prekinuli loš rezultatski niz u domaćem šampionatu i slavili posle dva remija i jednog poraza.

Izabranici Aleksandra Stanojevića su do pobede nad poslednjeplasiranom ekipom na tabeli stigli u drugom poluvremenu.

Strelci su bili Birbas Natho iz penala u 47, odnosno Lazar Marković u 71. minutu.

Bio je ovo prvi meč od početka septembra da je Partizan postigao (više od) dva gola.

PARTIZAN - MAČVA 2:0

Tok meča:

Kraj utakmice.

90. minut Igraće se još tri minuta

84. minut Marković je šutirao i tom prilikom umalo uposlio Uroševića. Lopta je bila prejaka da bi levi bek domaćih "petom" skrenuo u mrežu.

82. minut Ulazi Aleksandar Šćekić, izlazi Filip Holender.

80. minut Šutirao je Ortis, napadač gostiju, lopta je zakačila Markovića i završila preko prečke.

71. minut Gosti su uspeli da zatresu mrežu Partizana ali sudija je signalizirao da je Zukanović bio u ofsajdu.

70. minut Goooool!!! Lazar Marković!!!! Istrčao je Lazar, povukao loptu nakon dodavanja Filipa Holendera u prazan prostor i matirao Gordića.

68. minut Lutovac menja Filipa Stevanovića.

66. minut Sjajna prilika za izjednačenje, ali lopta je otišla tik pored gola

57. minut Vujačić pokušava glavom.

54. minut Još jedna izmena u redovima crno-belih, izlazi Obradović a ulazi Urošević.

50. minut Prvi pokušaj gostiju u drugom poluvremenu. Posle kontre oprobao se Zukanović.

46. minut Goooool!!! Penal za crno-bele. Natho šalje loptu u jednu, a golmana Gordića u drugu stranu.

Izmena u Partizanu – Lazar Marković ulazi umesto Lazara Pavlovića.

Počelo je drugo poluvreme.

45. minut Kraj prvog poluvremena.

41. minut Oprobao se i Natho iz velike udaljenosti, nema opasnosti za Gordića.

38. minut Igrači Mačve tražili penal. Vujačić je startovao, ali je sudija Mitić ostao nem.

35. minut Pokušao je Zdjelar iz daljine ali je izborio samo korner za svoj tim. Iz te prilike Asano je šutirao ali pored gola.

30. minut Posle kornera je Vujačić prebacio loptu glavom, da bi Svetozar Marković, u želji da postigne gol, faulirao golmana Mačve.

26. minut Ponovo Stevanović i ponovo je Gordić siguran.

24. minut Odlična prilika i za goste, ali je golman Stevanović bio na mestu.

21. minut Šansa za Natha iz slobodnog udarca ali je bio siguran golman Mačve.

16. minut Holender je pobegao odbrani Mačve po levoj strani, iz šesnaesterca je usledila povratna lopta za Natha, ali pre toga defanzivci gostiju je izbacuju u korner.

10. minut Ponovo Holander! Lepo se snašao reprezentativac Mađarske, prijem lopte okrenut leđima golu, a onda iz okreta njegov udarac je blokiran, nakon čega je Stevanović u ofsajdu.

5. minut Mačva uzvraća, Stefan Tripković je zakačio loptu glavom.

3. minut Još jedna šansa za crno-bele, pokušao je Asano.

2. minut Holender je šutirao i pogodio stativu.

Utakmica je počela.

"Golman Stojković ima temperaturu, pa je došlo do promena na golu po dolasku na stadion, a Bajbek je sinoć tri minuta pred kraj treninga zadobio povredu", potvrđeno je iz FK Partizan. Njega će zameniti Nemanja Stevanović.

"Bajbek se sinoć se teže povredio i pitanje je da li će moći da igra do kraja ove polusezone. To nas remeti, ali šta da radimo."- izjavio je Stanojević.

Sastavi timova:

Partizan: Stojković – Miljković, S. Marković, Vujačić, Obradović – Natho, Zdjelar – F. Stevanović, Pavlović, Asano – Holender.

Na klupi su: N. Stevanović, Banjak, Ostojić, Urošević, Šćekić, Smiljanić, D. Stojković, L. Marković, Jović, Lutovac, Štulić.

Mačva: Gordić, Ivić, Tripković, Obrovac, Marković, Babić, Mijailović, Zukanović, Adamović, Knežević, Božić.