Filip Holender
FK Partizan

FK Partizan

Filip Holender, Foto: FK Partizan

Partizan je mnogo teže nego što se očekivalo pobedio Proleter 1:0. Filip Holender je bio "glavni glumac" na utakmici, pošto je prvo loše izveo penal, golman gostiju mu je odbranio, a onda je u nadoknadi postigao gol za izuzetno važna tri boda Partizana.

Domaćin je odigrao veoma loše prvo poluvreme, ali je u drugom igrao mnogo bolje, ređao šanse, imao i penal, ali je golman Petrić bio nesavladiv sve do nadoknade. Na kraju je Partizan zasluženo stigao do pobede, ali je jasno da crno-beli moraju još mnogo toga da promene u igri ukoliko ne žele da sekiraju navijače iz utakmice u utakmicu.

Da li će se Partizan uključiti u trku za titulu?

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu

KRAJ

GOOOOOOL! 90+1. Holender! Asistent je Miljković!

90. minut - velika šansa za goste, ali prečka je spasila Partizan

88. minut - Urošević umesto Obradovića

80. minut - Asana menja mladi Štulić

72. minut - Suma je izblokiran posle udarca sa 10 metara

62. minut - U Proleteru Mitrović, Kojić i Milenković umesto Pejića, Živojinovića i Kneževića.

Holender je oboren u šesnaestercu, opravdano je dosuđen penal, ali je protivno nepisanom pravilu stavio loptu na "kreč", a golman mu je odbranio, srećom po Proleter VAR-a još nema u Srbiji, jer je Petrić ranije izašao sa gol linije.

PENAL!

59. minut - Natho i Jojić ustupili su mesto Markoviću i Sumi

56. minut - Natho šutira sa 15 metara, brani golman gostiju

49. minut - posle velike gužve Vujačić sa sedam metara šutira iz idealne pozicije, ali visoko preko gola

DRUGO POLUVREME

POLUVREME

41. minut - Zdjelar sa više od 25 metara šutira visoko iznad gola

40. minut - najbolja akcija Partizana, ali posle centašuta Asana ka Holenderu Andrejević skreće loptu u korner

38. minut - Šćekić sa 10 metara glavom pored gola

34. minut - Holender iz slobodnog udarca sa 25 metara šutira visoko iznad gola

25. minut - posle kornera Vujačić udarcem nogom sa sedam metara prebacuje gol

24. minut - pokušaj Asana sa dvadesetak metara, brani golman Petrić

16. minut - loš udarac Natha iz veoma izgledne pozicije, sa 10 metara

14. minut - Natho pokušava iz slobodnog udarca sa 20 metara, ali nije bilo opasnosti za gol Proletera

4. minut - opasan kontranapad Proletera, ali je u poslednji čas izblokiran jedan od napadača gostiju