Partizan AZ Alkmar, Foto: EPA Srdjan Suki

Vlada Stojković pozdravlja mlade navijače, Asano poklanja dres obožavaocima nakon meča.

kraj meča Partizana i AZ Alkmara

Alo/Miloš Dreković

kraj meča Partizana i AZ Alkmara, Foto: Alo/Miloš Dreković

Kraj meča. Partizan je odigrao 2:2 sa AZ Alkmarom u meču prvog kola grupne faze Lige Evrope. Ipak razočaravajući rezultat budući da su crno-beli u većem delu meča imali igrača više.

90' Samo tri minuta je sudija nadoknadio meč. Sve manje nade za Partizan da dođe do pobede.

Partizan - AZ Alkmar, Foto: EPA/Srdjan Suki

87' Izmena u Partizanu. Petar Gigić ulazi, Sadik izlazi.

85' Da li je moguće šta je propustio Marković? Prelepu loptu je dobio od Natha, pripomogao je defanzivac lošom reakcijom, ali Marković u pokušaju da lobuje golmana samo prebacuje mrežu.

83' Kakva šansa za Sumu! Predivnu loptu mu je dao Natho, ali Suma je na kraju šutirao pored stative iz vrlo izgledne pozicije.

Pogledajte kako je više od 20.000 mališana proslavilo gol Natha (VIDEO)

AUTOR: Alo.rs/ I.Dž. DATUM I VREME: 19.09.2019. 22:12 - 19.09.2019. 22:35 Prelepa slika sa stadiona Partizana večeras je otišla u svet. Foto: ALO Foto: Miloš Dreković Uprkos rano primljenom golu, Partizan se vratio u igru golom Natha sa bele tačke.

81' Asano je probao iskosa, pre toga je Suma lepo prošao. Ipak, lopta je prošla pored desne stative protivničkog gola.

79' Aleksandar Šćekić napušta igru, ulazi Suma.

77' Šćekić je pucao sa skoro 25 metara, Bizo mu je lako uhvatio loptu.

73' Sada je Pavlović skočio posle kornera, ali je gađao pored gola.

72' Šćekić skače u protivničkom kaznenom nakon Nathovog kornera, ali lak je to posao na kraju bio za Bizoa.

66' GOL! Neverovatno, 2:2. Sam je prošao i pogodio Boadu, 18-godišnji centarfor AZ Alkmara. Iskoristio je dug pas i proturio loptu ispod ruke Stojkovića.

63' Lazar Marković ulazi u igru. Bambi Tošić izlazi sa terena, sjajan meč je odigrao u tandemu sa Nathom.

61' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! NATHO! Sadik je pogodio stativu, ali se lopta odbila na ivicu kaznenog, a Izraelac levicom precizno smestio loptu u mrežu! Majstore!

57' Fantastično igra Partizan. Istina, imaju igrača više, ali pritisak je konstantan na zadnju liniju Holanđana, dok defanzivci AZ-a samo stižu da izbiju loptu nakratko i odmah sledi napad crno-belih. Željno čekaju deca sa tribina drugi gol, nadamo se da će ga dočekati.

51' Sada velika prilika za AZ. Boadu je probao da uposli saigrača, ali srećom njegov centaršut je bio neuspešan.

49' Asano je imao dve neverovatne šanse! Opet dva promašaja za Japanca, prvi put nogom, drugi put glavom, a u međuvremenu je i Tošić probao, ali je blokiran. Partizan opasno juriša na startu drugog poluvremena.

46' Natho je probao sa distance. Solidan udarac, ali pravo u Bizoa, golmana Alkmara.

Počelo je drugo poluvreme. Nema izmena na obe strane.

ALO Foto: Miloš Dreković

Partizan - AZ Alkmar, Foto: ALO Foto: Miloš Dreković

Kraj prvog poluvremena. Partizan i AZ Alkmar imaju po jedan gol na kontu nakon prvih 45 minuta.

Jaramaz potpisao novi trijumf Partizana

AUTOR: Tanjug, Alo.rs/ I. Dž. DATUM I VREME: 19.09.2019. 21:47 Košarkaši Partizna pobedili su večeras grčki AEK 86:80 (27:27, 11:25,25:16, 23:12) u Štark areni u pripremnoj utakmici pred početak sezone. Foto: ALO Foto: Marko Metlas Izabranici Andree Trinkijerija posle preokreta i zaostatka od 18 poena, uspeli su da pobede rivala iz Grčke, u poslednjoj utakmici pred odlazak na Superkup ABA lige u Zagrebu.

43' Asano je upropastio lepu šansu za Partizan. Imao je dosta prostora po levoj strani u kaznenom prostoru, ali nije našao nijednog saigrača ubacivanjem.

42' GOOOOOOOOOOOOL! Natho! Kao špricer je bio hladan Izraelac! Golman u jednu, lopta u drugu stranu! 1:1!

41' PENAL ZA PARTIZAN! Pao je Sadik u kaznenom prostoru, sudija nema dilemu.

AP Darko Vojinovic

Partizan AZ Alkmar, Foto: AP Darko Vojinovic

36' Fantastična prilika za Asana. Sjajno ga je Natho pronašao centaršutem sa desne strane, sam je bio pred golmanom, ali glavom je pucao preko prečke. Najbolja šansa za Partizan.

34' Sasvim logično, proredili su se napadi gostiju i više nemaju taj presing na sredini terena. Ipak, Partizan i dalje ne uspeva da iskoristi brojčanu nadmoć i stvori prilike.

29' Tošić iz slobodnog udarca pogađa živi zid.

Fenomenalni bek na dva koraka od impresivnog dostignuća

AUTOR: Alo.rs/ I.Dž. DATUM I VREME: 19.09.2019. 21:05 Miroslav Bogosavac je, iako po godinama nije među najiskusnijima, u akteulnom sastavu drugi po broju odigranih mečeva za Čukarički. Foto: FK Čukarički Od kad je u januaru 2017. godine došao na Banovo brdo, levi bek je odigrao 98 utakmica, računajući nastupe u Super ligi, Kupu Srbije i kvalifikacijama za Ligu Evrope.

27' Crveni karton za Svensona! Slomio je Asana na ivici kaznenog prostora, bio je poslednji igrač odbrane. Partizan ima igrača više.

26' Zdjelar je zaradio prvi žuti karton na utakmici. Italijanski arbitar njemu nije oprostio.

23' Sadik je neoprezno startovao na jednom fudbaleru holandske ekipe. Srećom, sudija mu je progledao kroz prste i nije zaradio karton.

18' Natho je probao levicom sa 20 metara, ali nije bilo snage u tom udarcu. Golman Alkmara je uhvatio živu loptu.

12' GOL! AZ Alkmar vodi 0:1. Nadao se Partizan ofsajdu. Grizi je nadmudrio odbranu Partizana, ostavio je loptu za Boadua, a ovaj dodaje usamljenom Stengsu koji je pogodio praznu mrežu.

10' Sadik je vratio loptu Tošiću na udarac. Nažalost, morao je slabijom desnom da pokuša sa dvadesetak metara i bio neprecizan.

6' U ogromnoj šansi je bio Boadu. Lopta je srećom prošla koji centimetar pored stative Stojkovića.

Partzan - AZ Alkmar

Partzan - AZ Alkmar, Foto: ALO Foto: Miloš Dreković

5' Asano je lepo prošao, ušao u kazneni, ali su ga uspešno zaustavili defanzivci AZ Alkmara.

3' Prilika za Natha odmah na početku. Šutirao je sa ivice šesnaesterca, ali je lopta prešla preko gola. Pre toga je kvalitetno centrirao Asano, Zoran Tošić promašio loptu, pa je ona stigla do Izraelca.

21:00 Meč je počeo!

I crveno-beli prodaju karte, a ovo su cene za sever i zapad

AUTOR: Alo.rs/ I.Dž. DATUM I VREME: 19.09.2019. 20:41 U nedelju od 18 časova, na stadionu Partizana će se odigrati večiti derbi, a karte će od sutra biti u prodaji i na stadionu Crvene zvezde. Partizan i Crvena zvezda će odmeriti snage u okviru devetog kola Super lige Srbije, a ulaznice će od sutra biti u prodaji i na stadionu "Rajko Mitić".

20:45 Podrška dečaka i devojčica je spektakularna. Skandira se "Hoćemo pobedu!"

20:15 Partizanova deca pristižu na stadion.

Stadion: Partizana

Igra se bez prisustva gledalaca (uz napomenu da će na tribinama biti samo polaznici škola fudbala)

Sudija: Marko Gvida (Italija)

Partizan - AZ Alkmar, postave

Sofascore printscreen

Partizan - AZ Alkmar, postave, Foto: Sofascore printscreen

PARTIZAN: Stojković – Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević – Šćekić, Zdjelar – Tošić, Natho, Asano – Sadik.

Trener: Savo Milošević.

AZ ALKMAR: Bizo – Svenson, Flar, Vujtens, Vijndal – Mitdsjo, De Vit, Kompajners – Stengs, Badu, Idrisi.

Trener: Arne Slot.

UEFA šokirala novim planom, naši klubovi se međusobno sreću! Ovo će biti spektakl

AUTOR: Sportske.net/S.M. DATUM I VREME: 19.09.2019. 18:57 Postoji nekoliko opcija, ali izvesno je da trenutno stanje neće ostati. UEFA Liga Šampiona, Foto: Tanjug/Claude Paris UEFA će morati da promeni sistem, kako bi sprečila odvajanje najjačih klubova, tri su varijante na stolu, prva je najizvesnija, naša liga bi teorijski mogla da ima dva kluba.

Fudbaleri Partizna od 21 sat počinju takmičenje u Ligi Evrope, a prvi rival crno-belih u grupi L biće holandski AZ Alkmar.

Trener Savo Milošvić istakao je da njegov tim može da se nada dobrom rezultatu ako pruži svoj maksimum, uz napomenu da će meč biti težak jer je AZ klasičan predstavnik holandskog fudbala.

"Nekako smo uspeli da na terenu imamo 29 igrača. Spremnih i ornih, bez ijedne povrede. Po stadionu sam lupao čaše zbog malera. To je dobra stvar pred ovaj niz utakmica koji nas čeka, da imamo sve igrače na okupu. Imamo praktično kompletnu i jasnu sliku šta nas čeka. Očekujem da pre svega damo svoj maksimum, a ako tako bude, verujem da možemo doći do dobrog rezultata", rekao je Milošević.

Savo Milošević

FOTO TANJUG/ ZORAN ZESTIC/ bk

Savo Milošević, Foto: FOTO TANJUG/ ZORAN ZESTIC/ bk

Desni bek Nemnaja Milietić sa optimizmom dočekuje prvi evropski meč u grupnoj fazi Lige Evrope.

"Moja očekivanja su uvek velika. Imali smo analiže, imaćemo ih danas. Mislim da imamo dobre šanse, ne samo na ovoj utakmici nego i u grupi. Očekujem jednu pravu utakmicu, mislim da možemo da ih dobijemo. Imam dobar osećaj. Očekujem pobedu", rekao je Miletić.

Potresna ispovest Ronalda - Tri žene su ga spasile od gladi, a on je odlučio da im uzvrati

AUTOR: Alo.rs/ I.Dž. DATUM I VREME: 19.09.2019. 19:49 - 19.09.2019. 20:00 Kristijano Ronaldo je prilikom gostovanja u emisiji kod Pjera Morgana na televiziji "UK TV" otkrio srceparajuće detalje iz detinjstva. Foto: Youtube printscreen Portugalac se danas ubraja među najbolje fudbalere sveta, ali je tokom detinjstva morao da se suoči sa nemaštinom i siromaštvom.

Večerašnji susret crno-beli igraće se bez publike, a dozvolom UEFA na stadionu biće prisutna deca do 14 godina iz fudbalskih škola.

Kako je saopšteno iz Humske, očekuje se da će na tribinama biti oko 20.000 dece iz Srbije i Republike Srpske.