FK Partizan

Partizan - Napredak, Foto: FK Partizan

Hvala što ste pratili tekstualni prenos meča Napredak - Partizan na poralu Alo!

Kraj meča. Napredak i Partizan odigrali su 2:2 u trećem kolu Superlige Srbije.

90' Pavlović je pokušao glavom nakon kornera Tošića. Lopta je prešla preko gola.

85' Žuti karton je dobio Lazar Pavlović zbog simuliranja. Sudija ni za sekund nije pomislio da ima elemenata za penal.

FK Partizan

81' Vrhunski slobodan udarac Zorana Tošića. Prebacio je živi zid, ali za koji centimetar je prebacio i prečku.

77' Partizan atakuje iz svih snaga, ima prekide na 30-40 metara od gola Napretka, ali bez velikih šansi pred golom Miloševića u ovom periodu.

66' GOOOOOOOOOOOOOL! Strašna akcija Partizana i pogodak Sume! Asano, Brežančić, Tošić i Suma su odigrali predivnu kombinaciju, na kraju je Gvinejcu ostalo samo da savlada golmana, što je i uradio. 2:2!

60' Solidna prilika za Ožegovića. Pratio je centaršut Miletića, ali nije uspeo da bolje zahvati loptu. Lako je reagovao Milošević.

53' Partizan drži loptu i kruži blizu kaznenog prostora Napretka, ali crno-beli i dalje nemaju ozbiljnu ideju. Bez prilika u drugom poluvremenu.

Počinje drugo poluvreme. Asano je ušao, kao i Suma. Igru su napustili Ivanović i Stevanović.

Prvo poluvreme je završeno. Napredak u Kruševcu vodi protiv Partizana rezultatom 2:1.

tribine stadiona Mladosti

FK Partizan

tribine stadiona Mladosti, Foto: FK Partizan

45+2' Odlično je reagovao Strahinja Pavlović ispred svog gola. Sprečio je siguran pogodak i zaustavio Zeca koji je imao ogromnu šansu.

41' Kakva šansa za Napredak! Igor Ivanović je mogao da kompletira het-trik. Partizan ima dosta problema u defanzivnoj tranziciji, Napredak je još jednom na brzinu uhvatio crno-bele. Sreća je spasila Stojkovića, a lopta prohujala pored desne stative.

40' Pokušao je Tošić iz idealne pozicije, ali njegov slobodnjak je bio neuspešan. Živi zid je sprečio pogodak.

35' Gužva u šesnaestercu Partizana nakon kornera, ali vešti Vladimir Stojković je ipak uhvatio loptu.

32' Zdjelar je probao sa 20 metara, ali golman Napretka je uhvatio živu loptu.

29' GOOOOOOOOOOOL! Još jednom je strelac Igor Ivanović. Užasno se branio Partizan u ovoj situaciji. Niko nije ispratio Ivanovića nakon centaršuta, a napadač domaćih je spretno savladao Stojkovića. 2:1!

18' Lepa lopta u napad Partizana. Izleteo je golman Marko Milošević da raščisti, ali nije to najuspešnije uradio. Crno-beli su bili blizu pogotka.

14' GOOOOOOOOOOOOL! BREŽANČIĆ! Umakao je čuvarima i na vrlo lep način savladao golmana Napretka. Precizan udarac u suprotan ugao, upisana asistencija za Ožegovića.

11' GOOOOOOOOOOL! Pogodak Igora Ivanovića, Napredak vodi 1:0! Našao se fudbaler Kruševljana u sjajnoj poziciji, izašao pred Stojkovića i preciznim udarcem ga savladao za prednost svog tima.

7' Zasad bez pravih šansi, obe ekipe igraju jak presing na sredini terena.

19:00 Minut ćutanja za Partizanove legende Fahrudina Jusufija i Dejana Čurovića. Meč počinje.

18:30 Fudbaleri Partizana se zagrevaju pred meč.

zagrevanje igrača Partizana

FK Partizan

zagrevanje igrača Partizana, Foto: FK Partizan

Stadion: Mladost

Sudija: Zoran Široki

Napredak (4-2-3-1): Milošević – Spremo, Pajović, Milovanović, Ćuković – Ožegović, Bjeloš - Eskić, Zec, Ivanović – Pavićević

Trener: Milorad Kosanović

Partizan (4-2-3-1): Stojković – Miletić, Vujačić, Pavlović, Brežančić – Smiljanić, Zdjelar – Tošić, Ivanović, Stevanović - Ožegović

Trener: Savo Milošević

Dobro došli na tekstualni prenos meča Napredak - Partizan na portalu Alo!

Fudbaleri Partizana igraju protiv Napretka u 3. kolu Superlige. Izabranici Sava Miloševića gostuju od 19 časova u Kruševcu nakon dve pobede u prva dva kola i sjajne predstave protiv turske Malatije u Evropi.

Fudbaler Partizana Takuma Asano, koji je postao prava zvezda nakon poluvremena sa Turcima, rekao je da je u Humskoj lepo dočekan i da jedva čeka večiti derbi, kao i da mu je cilj da u crno-belom dresu postigne što više golova.

Takuma Asano

FK Partizan

Takuma Asano, Foto: FK Partizan

Japanac je debi krunisao golom i izborenim jedanaestercem.

"Kao što sam rekao, ovde su me svi veoma lepo dočekali i već na početku sam shvatio da se od mene puno očekuje, osećao sam odgovornost da tako i igram u ovom meču i sa te strane mi je drago što sam uspeo da postignem gol. Hteo sam još više da doprinesem meču i trudiću se da nastavim tako da igram", rekao je Asano u intervjuu za klupski sajt.

On meč sa Napretkom počinje sa klupe, ali nema sumnje da će dobiti šansu.