Večiti derbi
EPA

EPA

Večiti derbi, Foto: EPA

Dugo se čekao drugi u istoriji duel Partizana i Crvene zvezde bez navijača, ali ovoga puta čini se da su samo oni nedostajali da upotpune sasvim solidnu predstavu u Humskoj. U utakmici 11. kola Superlige između crno i crveno-belih pobednika nije bilo pa je šampion sačuvao osam poena prednosti u odnosu na najvećeg rivala.

Da li je rezultat 163. derbija trebalo da bude drugačiji?

Kada se sve sabere i oduzme, čini se da je ovakav ishod bio i najrealniji, a zadovoljniji će biti navijači Zvezde jer su njihovi ljubimci izbegli poraz, mada igra sigurno da ne može da raduje jer se u derbijima uvek očekuje pobeda.

Utakmica je imala sjajnu uvertitu što je garantovalo veliku borbu do samog kraja. Strahinja Eraković napravio je kiks na svom debiju na derbijima i poklonio loptu Filipu Stevanoviću koji je već u šestom minutu doneo veliku redost crno-belima. Treba pohvaliti i Sejduba Sumu koji je započeo celu akciju, ali je već u 15. minutu morao van terena jer je posle udarca Sekua Sanoga imao problema sa vidom.

Lazar Marković koji je zamenio upravo Gvinejca, bio je najprimetniji u nastavku duela. Iznudio je čak sedam žutih kartona rivala, a u 42. minutu umalo kaznio grešku mladog Erakovića i verovatno rešio utakmicu. Međutim, sapleo se u presudnom momentu pa je tako propala velika prilika.

Zvezda je najbolju šansu, bar do tada, imala u nadoknadi prvog dela kada je Katai proigrao Falćinelija, poslužio ga "kao na tacni", ali je Italijan ostao kratak za nekoliko centrimetara pa je Partizan na odmor otišao sa prednošću.

U nastavku meča već u 53. minutu moglo je da dođe do izjednačenja, ali je stativa stala na put Marku Gobeljiću koji je proturio loptu pored Vladimira Stojkovića, ali nije imao sreće da ona završi u mreži. Pritiskala je Zvezda u tim momentima, želela da što pre dođe do izjednačenja, a poklonio im ga je Miloš Jojić koji je bez mnogo rezona povukao Sanoga u 75. minutu u sopstvenom kaznenom, sudija Simović pokazao na belu tačku, a Katai bio siguran.

Do kraja duela Sanogo je dobio drugi žuti karton i isključenje, a dva rivala podelila plen. Crveno-beli su ovim remijem prekinuli niz od 10 vezanih pobeda, dok su crno-beli drugi meč za redom odigrali bez trijumfa u Superligi.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 1:1 (1:0)

Filip Stevanović u 6. minutu za Partizan - Katai u 75. minutu iz penala za Zvezdu

Stadion: Partizana, Sudija: Novak Simović

Crveni karton: Sanogo (Zvezda) Žuti kartoni: Ostojić (Partizan) Falćineli, Katai, Gobeljić, Degenek, Pavkov, Eraković (Zvezda)

PARTIZAN: Stojković, Urošević, Banjak, Marković (od 88. Vitas), Miljković, Zdjelar, Natho (od 62. Smiljanić), Jojić (od 88. Obradović), F. Stevanović (od 62. Lutovac), Suma (od 15. L.Marković), Asano.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Rodić, Degenek, Eraković, Gobeljić (od 69. Gajić), Sanogo, Nikolić, Gavrić (od 46. Spiridonović), Katai, Ben (od 69. Pavkov), Falćineli.

90+4. minut - Drugi žuti i crveni karton za Sanoga!

90+1. minut - Poslednja promena kod gostiju, Petrović menja Kataija.

90. minut - Još pet minuta nadoknade.

89. minut - Petom je Asano pokušao da prevari Borjana iz teške pozicije, ali lopta ide pored gola.

88. minut - Dvostruka promena kod Partizana, Obradović umesto Jojića, a Vitas umesto Svetozara Markovića.

86. minut - Sada se i Gajić bunio o dobio žuti karton.

84. minut - Promena u redovima Zvezde, četvrta na meču. Falćineli izlazi, a šansu dobija Vukanović.

83. minut - Eraković zbog protesta dobija žuti karton.

80. minut - Sada karton dobija i Pavkov. Bunio se Ostojić na klupi pa je i on dobio javnu opomenu.

79. minut - Žuti karton za Degeneka koji prekida kontru domaćih.

75. minut - GOOOOOL! KATAI! Siguran momak iz Srbobrana sa bele tačke!

74. minut - PENAL ZA ZVEZDU! Jojić je povukao Sanoga i sudija Simović pokazuje na belu tačku!

69. minut - Dve promene sada pravi Stanković. Umesto Gobeljića šansu dobija Milan Gajić, dok Bena menja Pavkov.

62. minut - Banjak preti nakon centaršuta, ali lopta ide pored gola. Dve promene u redovima Partizana. Natho izlazi, a menja ga Smiljanić, dok umesto Lutovac menja strelca jedinog gola Stevanovića.

60. minut - Gobeljić je sklonio loptu ispred Lazara Markovića, ali ga je i zakačio po nogama i dobio žuti karton. Već četvrta javna opomena kod Zvezde.

56. minut - Šut Kataija sa ivice kaznenog prostora, ali lako to hvala Stojković.

53. minut - Stativa! Gobeljić je ostao sam i uspeo da proturi loptu pored Stojkovića, ali ona pogađa samo okvir gola!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Prva promena kod gostiju, Srđan Spiridonović ulazi umesto Željka Gavrića.

45+2. minut - Kakva šansa za Zvezdu! Falćineli je odlično pratio centaršut Kataija i glavom uputio udarac koji prolazi tik pored leve stative.

45. minut - Igra se još četiri minuta nadoknade.

44. minut - Asano je šutirao sa nekih 25 metara, bilo je blizu! Lopta ide pored gola.

42. minut - Novi kiks Erakovića koji je skupo mogao da košta Zvezdu. Loše je procenio let lopte i dozvolio Markoviću da krene sam na Borjana, ali je u presudnom momentu očajno šutnuo i propala je velika prilika!

39. minut - Jojić je pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali lopta ide daleko od gola Borjana.

36. minut - Ponovo srušen Marković, sada ga je Katai povukao i dobiju žuti karton.

31. minut - Još jedan karton, ponovo za crveno-bele. Seku Sanogo ruši Markovića i dobija javnu opomenu.

22. minut - Žuti karton za Faćinelija koji je laktom u skoku zakačio Bibrasa Natha.

16. minut - Falćineli je imao najbolju priliku za Zvezdu u dosadašnjem delu utakmica. Bio je u petercu, ali je njegov šut izblokiran u poslednjem momentu.

15. minut - Sejdubu Suma ne može da nastavi meč, vezista domaćih ima problema sa okom. Umesto njega na terenu je Lazar Marković.

6. minut - GOOOOOL! Filip Stevanović pogađa na početku! Velika greška Erakovića koju crno-beli kažnjavaju i vode na 163. večitom derbiju!