Reprezentacija Srbije
Twitter.com/FSS

Reprezentacija Srbije, Foto: Twitter.com/FSS

Pred malobrojnim gledaocima u Santo Domingu viđen je slab fudbal, ali isto tako i suđenje, koja može da se opiše i kao komično u režiji arbitra iz Portorika Vilijamsa Andersona.

Utakmicu je obeležio njegov potez malo posle 10. minuta kada je poništen čist gol Miljanu Vukadinoviću.

Krilni fudbaler Vojvodine je izbegao ofsajd, potom kroz noge provukao loptu čuvaru i pogodio drugi ugao gola domaćina, ali je Anderson procenio da je Nenad Lukić u toj situaciji smetao golmanu.

U trenutku kada je napadač TSC-a sa desne strane golmana Dijasa.

Ubrzo posle toga najbolji pojedinac meča Veljko Birmančević je pogodio stativu, a potom namestio nekoliko šansi saigračima koji nisu umeli da ih realizuju.

Tim Ilije Stolice posle solidnog prvog dela potpuno je podbacio u nastavku, bio bezidejan i odigrao mršavih 0:0 sa nedoraslim rivalom, čak i za "orlove" iz Superlige.

Sa druge strane, domaćin je propustio zicer preko Romera na startu meča i to je bilo praktično sve od njega.

DOMINIKANSKA REPUBLIKA - SRBIJA 0:0

Kraj meča.

93. minut Kontra Dominikane, ali na mestu je bio Stevanović.

90. minut Počelo je zaustavno vreme, igraće se još 4 minuta.

85. minut Izlazi Nišić, ulazi Aleksandar Busnić.

82. minut Opet je Birmančević uradio veliki posao, ubacio loptu, ali je Aleksić zakasnio pred praznim golom.

81. minut Mogla je Srbija do pogotka, lepo se snašao Birmančević sa leve strane, pronašao Nišića, ovaj centrirao ka Makariću, koji je šutirao tik pored stative. Šteta.

79. minut Oprobao je svoj šut ponovo Birmančević, ali ovog puta je bilo daleko od gola.

72. minut Još jedna pauza za osveženje.

69. minut Natalući je bio u prodoru, ali ga je Urošević u petercu zaustavio.

67. minut Nove izmene u Dominikanskoj Republici, ulaze Nunjez i Njuend Lorenco.

61. minut Pokušao je Rudolf da iznenadi Petrovića ali je naš golman bio siguran.

55. minut Kontranapad Dominikane, ali domaći fudbaleri nisu znali da iskoriste ovu dobru priliku.

47. minut Slobodan udarac za reprezentaciju Srbije. Probao je Birmančević ali siguran je Dijas.

Izmene u našem timu, van terena je Nenad Lukić, a ušao je Milan Makarić. Vlalukin je takođe na klupi, menja ga Aksentijević. Nemanja Čović menja Lazara Tufegdžića.

Očekuje se nastavak meča, igrači oba tima su na terenu.

Sudija je označio kraj prvih 45 minuta.

45. minut Još minut do kraja prvog poluvremena.

42. minut Korner za našu reprezentaciju, dobra ideja ali loša realizacija.

37. minut Žuti karton zaradio je naš Marko Veselinović i to je slobodan udarac za Dominikansku Republiku. Sjajan udarac je to bio ali je siguran golman Đorđe Petrović.

35. minut Većinom se igra na sredini terena, bez ikakve izgledne prilike na obe strane.

25. minut Zbog teškog vremena za fudbal igrači su dobili pauzu za odmor. Utakmica je nastavljena nakon pauze za vodu.

20. minut Totalna inicijativa naše reprezentacije, ali još uvek nema pogotka

15. minut Ponovo šansa Birmančevića. Bio je u odličnom prodoru, ali je pogodio stativu sa samo pet metara.

10. minut Miljanu Vukadinoviću je poništen gol. Naime, Vukadinović, fudbaler Vojvodine se upisao u strelce, ali nakon sudijske odluke, pogodak je poništen zbog ofsajda.

7. minut Najbolja prilika na utakmici, Romero je iskoristio zbunjenost Veselinovića i Mićovića, šutirao ka praznom golu, ali je na svu sreću promašio.

2. minut Naši reprezentativci prvi u šansi, Birmančević je pokušao, ali je bio izblokiran u poslednjem trenutku.

Utakmica je počela, prvi napad za reprezentaciju Srbije.

Seniorski tim sastavljen od igrača iz domaće Superlige, na američkoj turneji vodi selektor mlade reprezentacije Ilija Stolica.

Drugi susret na turneji Srbija će odigrati 28. januara protiv Paname, nakon što je otkazana utakmica sa SAD, jer srpski fudbaleri nisu dobili američke vize.