Nemačka - Argentina
AP Photo/Martin Meissner

Nemačka - Argentina, Foto: AP Photo/Martin Meissner

Reprezentacija Nemačke dočekala je Argentinu na stadionu "Signal Iduna Parku", a meč su obeležila dva totalno drugačija poluvremena!

Prvo poluvreme je pripalo domaćim igračima, a sa odličnim igrama je nastavio Gnabri (Bajern), pa je doveo "pancere" u vođstvo u 16. minutu!

Samo šest minuta je trebalo Nemcima da dupliraju vođstvo, Gnabri je sjajno prošao i uputio loptu ka Kai Haverc, koji lako završava dobru akciju svog tima.

Bila je Nemačka mnogo bolji rival u prvom poluvremenu, ali nisu uspeli da postignu još koji gol, pa se na odmor otišlo rezultatom 2:0!

Totalno drugačija slika u drugih 45.minuta! Ključni trenutak je bio izlazak Dibale, a na teren je ušao Lukaš Alarija.

To se ispostavilo dobitnom kombinacijom, pošto je Akunja poslao centaršut ka fudbaleru Bajerna iz Leverkuzena kome nije bilo strano da savlada Ter Štegena!

Napadala je Argentina, ali je Barselonin čuvar sve branio! Sve dok nije došla greška srednjeg reda nemačkog tima!

U 85. minut, Nemci su izgubili  loptu pred svojim golom, Alario je povukao napad, proigrao Okamposa, a on uz malo sreće trese mrežu rivala za 2:2.

Dalje nije bilo golova i utakmica je završena nerešenim rezultatom!