Pjer-Emerik Obamejang
EPA Neil Hall
Pjer-Emerik Obamejang, Foto: EPA Neil Hall

Pjer Emerik Obamejang je postao šesti napadač u istoriji Premijer lige po brzini stizanja do 50. gola, a Čelzi i Lester su porazima ugrozili pozicije u trci za plasman u Ligu šampiona, pa Mančester Junajted i Vulverhempton mogu da ih stignu i prestignu u preostalih šest kola. Vest Hem je pobedom nad gradskim rivalom Čelzijem napravio džinovski korak ka opstanku u eliti.

Obamejang je postigao dva gola u pobedi Arsenala nad Noričem 4:0. Gabonac je tako došao do broja do 50 pogodaka u engleskom šampionatu brže od bilo kog igrača u istoriji Tobdžija. Napadač je u dresu tima iz Londona odigrao 79 utakmica i upisao je 51 gol. Dosadašnji rekorder kluba bio je Tijeri Anri kome su bila potrebna 83 meča da upiše 50 pogodaka. Kad je u pitanju Premijer liga, Obamejang je na šestoj poziciji, dok je neprikosnoven nekadašnji napadač Njukasla i Mančester Junajteda Endi Kol: 50 golova u 65 utakmica.

Dramatična utakmica puna prokreta viđena je u londonskom derbiju između Vest Hema i Ćelzija. Gost stiže do prednosti u 42. minutu kad je precizan sa 11 metara bio Vilijan. U samom finišu poluvremena, Čekičari su izjednačili pogotkom Tomasa Sučeka glavom posle kornera. Domaći tim stiže do potpunog preokreta zahvaljujući Antoniju u 51. minutu. Vilijan je drugim golom, najlepšim na meču, izjednačio na 2:2 kad je u 72. minutu perfektno izveo slobodan udarac. U 90. minutu posle kontre Vest Hema i asistencije Antonija, rezervista Jarmolenko postiže četvrti gol u sezoni, prvi od septembra i donosi Čekićarima možda i ključna tri boda u trci za opstanak.