Pjer Emerik Obamejang
AP/Adam Davy

Pjer Emerik Obamejang, Foto: AP/Adam Davy

Arsenal je osvojio FA Kup i tako obezbedio plasman u Ligu Evrope. Tobdžije su savladale gradskog rivala Čelzi 2:1 i tako rastužile navijače Partizana, Plavaca i Vulverhemptona, jer su Vukovi sad ostali bez Lige Evrope. Partizan zbog slavlja Arsenala sad strepi za status nosioca u plej-ofu Lige Evrope, ukoliko crno-beli uopšte i stignu do te faze. Crveno-belima je ovo rekordni 14. FA Kup, iza njih su Mančester Junajted sa 12 pehara, Čelzi i Totenhem sa po osam, Liverpul sa sedam...

Finale londonskih rivala odigrano na Vembliju obeležio je Pjer Emerik Obamejang, koji je postigao oba gola za "tobdžije" i tako doneo preokret i pehar. Jedini strelac za Čelsi bio Kristijan Pulišić već u petom minutu susreta. Obamejang je u 28. minutu izjednačio iz penala, a zatim i rešio pitanje pobednika golom u 68. minutu. Čelzi je meč okončao sa desetoricom, jer je u 73. minutu crveni karton dobio Mateo Kovačić.