AP
Sadio Mane

AP

Sadio Mane, Foto: AP

Fudbaleri Liverpula slavili su na gostovanju protiv Brajton sa 1:0 u 22. kolu Premijer lige.

Prvoplasirana ekipa engleskog šampionata do trijumfa je došla zahvalujući golu iz penala koji je realizovao Mohamed Salah.

Ovo je bila 18. pobeda "Redsa" i sada imaju sedam bodova više od Sitija, koji ima utakmicu manje. Brajton je doživeo deseti poraz i nalaze se na 13. mestu.

Ekipa Fulama poražena je na gostovanju od Burnlija sa 2:1. Gosti su poveli u drugom minutu preko Andrea Širlea, međutim kasnije će ponovo pobediti sami sebe.

Brajan i Odoi postigli su autogolove u 20. i 23. minutu, što su ujedno bili i poslednji pogoci na utakmici. Srpski igrač Aleksandar Mitrović odigrao je svih 90 minuta, ali nije uspeo da se upiše u listu strelaca.

Klub sa Krejven Kotidža nalazi se na pretposlednjem mestu sa 14 bodova, dok je Burnli 15. sa sedam više.

Kristal Palas našeg Luke Milivojevića poražen je pred domaćom publikom od Votforda (2:1), a srpski fudbaler odigrao je ceo meč. Kardif i Hadersfild podelili su bodove (0:0), dok je Sautempton na gostovanju bio bolji od Lestera sa 2:1.