Erling Braut Haland (Borusija Dortmund)
AP/Martin Meissner

Erling Braut Haland (Borusija Dortmund), Foto: AP/Martin Meissner

U velikom derbiju Rura fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su na svom terenu Šalke 3:0.

Golove za Milionere postigli su Manuel Akanđi u 55, Erling Haland u 61. i Mats Humels u 78. minutu.

Lider Lajpcig je pobedio Hertu 2:1 posle preokreta, s obzirom da su Berlinci poveli golom Kordobe u osmom minutu. Ostanak na prvoj poziciji polufinalisti Lige šampiona doneli su Upamekanogolom u 11. minutu i Sabicer u 77. iz jedanaesterca. Gosti su meč završili sa desetoricom, isključen je Holanđanin Zejfuk.

Bajern je bio ubedljiv, sa 5:0 počistio je Ajntraht u Minhenu, najbolji igrač Evrope Robert Levandovski je postigao prva tri gola, a potom ga je trener Flik izveo iz igre. Do kraja su pogađali Sane i Musijala.

Borusija Menhengladbah je sa 3:2 pobedila Majnc u gostima, dok su Union i Frajburg u Berlinu igrali 1:1.