FSS

FSS

FSS

FSS, Foto: FSS

Postojala je bojazan da se u Oslu završava misija "orlova" i da će plasman na Evropsko prvenstvo ostati samo misaona imenica i posle 20 godina. Međutim, kao da nam je četa Ljubiše Tumbakovića prethodnih meseci samo testirala živce da bi nam podarila jednu od najboljih partija u poslednjih par godina.

Baš kada je trebalo, baš onda kada je bilo važno Srbija je zaigrala sjajno, taktički savršeno protiv selekcije koja je bila blagi favorit na sopstvenom terenu u glavnom gradu Norveške. Mogli su "orlovi" i mnogo ranije da reše meč i skrate muke naciji koja ih je pratila, ali je ovako bilo slađe.

FSS

FSS

Potukli su "orlovi" u potpunosti domaćina koji može biti zadovoljan što je na kraju bilo "samo" 2:1. Mogli su naši momci skupo da prodaju kožu za propuštene šanse, ali se sve završilo na najbolji mogući način.

Prvi deo igre obeležio je zicer Aleksandra Mitrovića koji je promašio gol sa svega pet metara u 35. minutu meča nakon odličnog dodavanja Darka Lazovića, ali je lopta otišla preko gola.

Mnogi su pomislili da će Srbija biti kažnjena nakon nestvarnog promašaja Filipa Đuričića u 55. minutu. Odlično je vezista Sasuola primio loptu u petercu, stigao da se okrene, a golman domaćih Jarstajn mu paradom skinuo zicer i sačuvao domaćina u igri.

FSS

FSS

Zasluženo vođstvo stiglo je u pravo vreme, u 82. minutu kada je Mitrović proigrao Sergeja Milinkovića-Savića, a ovaj posle samo 180 sekundi na terenu matirao Norvežane. Ipak, šest minuta kasnije hladan tuš za "orlove" stigao je preko još jednog rezerviste, Normana koji šalje meč u produžetke.

Kada su mnogi očekivali penale, ponovo je zasijao SMS! Ovoga puta asistent je bio Tadić, a sjajni vezista Lacija krunisao najbolju akciju naših na meču i doneo i više nego zasluženi prolaz Srbiji u finale plej-ofa koji će se igrati u Beogradu.

NORVEŠKA - SRBIJA 1:2 (0:0)

Norman u 82. minutu za Norvešku - Milinković-Savić u 88. i 103. minutu za Srbiju

Stadion: Uleval (Oslo), Sudija: Danijele Orsato (Italija)

NORVEŠKA: Jarstajn - Elabdelui (od 117. Hauge), Reginiusen (od 91. Strandberg), Ajer, Alesami (od 106. Lines) - Edegard, Berge, Henriksen (od 46. Norman), Johansen (od 66. King) - Serlot, Haland.

SRBIJA: Rajković – Milenković, S. Mitrović, Kolarov – Lazović (od 107. Gaćinović), Gudelj, Maksimović (od 79. Milivojević), Ristić – Tadić, Đuričić (od 79. Milinković-Savić) – A. Mitrović.

120. minut - Još 60 sekundi!

119. minut - Umesto Tadića u igri je Saša Lukić.

117. minut - Poslednja promena kod domaćih. Hauge ulazi umesto Elabdelauija.

111. minut - Još jedna izmena kod Norveške! Edegard ide van terana, a u igri je Eljunusi!

108. minut - Kolarov preti iz slobodnog udarca, ali brani Jarstajn!

107. minut - Treća promena u redovima Srbije, Gaćinović menja Lazovića.

106. minut - Počeo je drugi produžetak! Lines menja Aleksamija kod domaćina.

105. minut - Kraj prvog produžetka u Oslu!

103. minut - GOOOOOOOOOL! Milinković-Savić! Delovalo je da će propasti sjajna akcija Srbije, ali naši momci su na korak do plasmana u finale!

101. minut - Stativa! Lazović je sve uradio odlično, ali je pogodio samo okvir gola!

91. minut - Počeo je prvi produžetak! Treća promena kod Norvežana, Strandberg menja Regeniusena.

KRAJ! IDEMO U PRODUŽETKE!

90+3. minut - Žuti karton za Milivojevića nakon prekršaja nad Serlotom.

90. minut - Još četiri minuta nadoknade!

88. minut - Šteta! Stigao je odgovor Norveške! Norman za izjednačenje!

82. minut - GOL! GOL! GOL! Milinković-Savić! Odlično dodavanje Mitrovića koje vezista Lacija koristi svega 180 sekundi na terenu!

79. minut - Dvostruka promena u redovima Srbije. Luka Milivojević menja Nemanju Maksimovića, dok Sergej Milinković Savić ulazi umesto Đuričića.

74. minut - Umalo Džošua King da iznenadi Rajkovića, na svu sreću bio je spreman naš golman i odbranio šut.

73. minut - Kakav šut Kolarova sa nekih 30 metara! Jedva je Jarstajn uspeo da odbrani!

66. minut - Druga promena kod Norvežana. King menja Johansena.

60. minut - Žuti karton za Mihaila Ristića nakon neopreznog starta.

57. minut - Nova prilika za Mitrovića, ali nije uspeo bolje da zahvati loptu glavom pa je lako pokupio loptu Jarstajn.

55. minut - Šta je sada promašio Đuričič ili bolje reći šta je odbranio Jarstajn! Filip je primio loptu u petercu domaćih, šutirao iz okreta, ali mu je golman Norveške skinuo zicer!

FSS

FSS

47. minut - Samo što je kročio na teren Norman dobija žuti karton. Preoštro je startovao nad Đuričićem.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Prva promena u redovima domaće selekcije, Norman menja Henriksena.

45. minut - Serlot je bio u prilici, ali je njegov šut bio slab za Rajkovića.

35. minut - Kakav zicer smo sada propustili! Đuričić sjajno za Mitrovića koji je promašio ceo gol sa svega dva metra! Šteta!

32. minut - Sada je bilo baš, baš blizu! Nemanja Maksimović izbacuje sa gol linije nakon odličnog udarca Halanda!

25. minut - Odličan centaršut Lazovića, ponovo je meta bio Mitrović, ali lopta ide pored gola nakon udarca glavom našeg centarfora.

15. minut - Norvežani su se oslobodili uvodnog pritiska "orlova". Haland je u centru pažnje, ali za sada nije uspeo mladi napadač da zapreti.

6. minut - Kakva šansa za Srbiju! Lazović je šutirao, a Ajer sjajno uklizao i blokirao našeg vezistu.

1. minut - Odmah šansa za Srbiju! Tadić je centrirao, a Nemanja Maksimović slabo zahvatio loptu glavom.

20.45 - Utakmica je počela!

20.25 - Što se tiče klupa, šansu će čekati sledeći igrači:

Norveška: Hansen, Rosbah, Rosted, Strandberg, King, Eljunusi, Svenson, Lines, Midtše, Hauge, Norman, Torsbi.

Srbija: Dmitrović, Rockov, Veljković, Mladenović, Milivojević, Radonjić, Gaćinović, Vlahović, Lukić, Jović, Milinković Savić, Ljajić.

20.01 - Podsetićemo se kako su Srbija i Norveška stigle do polufinala plej-ofa za Evropsko prvenstvo. "Orlovi" su kartu izvadili kao prvoplasirani u grupi sa Rumunijom, Litvanijom i Crnom Gorom. Sa druge strane Norvežani su iza sebe ostavili Bugarsku, Kipar i Sloveniju.

19.50 - Evo kako je izgledao dolazak naših fudbalera na stadionu u Oslu.

19.29 - Pitali smo Beograđane da li znaju da večearas igra Srbija i kakav rezultat očekuju. Pogledajte šta su nam rekli:

19.22 - Evo u kom sastavu će Norveške izaći na teren:

Jarstein - Alebdeleuji, Reginiusen, Ajer, Alesami - Odegard, Berge, Henriksen, Johansen - Sorlot, Haland.

19.05 - Poznato je u kom sastavu će Srbija izaći na megdan Norvežanima. Tumbaković je odlučio da šansu ukaže debitantu Mihailu Ristiću, a na golu je Predrag Rajković. Još jedno iznenađenje je što će na štoperu biti Stefan Mitrović.

POSTAVA: Rajković – Milenković, S. Mitrović, Kolarov – Lazović, Gudelj, Maksimović, Ristić – Tadić, Đuričić – A. Mitrović.

19.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču polufinala Lige nacija između Norveške i Srbije. Uz portal alo.rs pratite uživo dešavanja iz Osla.