Robert Levandovski
AP/Matthias Schrader

Robert Levandovski, Foto: AP/Matthias Schrader

Robert Levandovski je postigao sva četiri gola za Bajern u pobedin nad Hertom 4:3 u meču koji je bio pun preokreta i drame. Bajern je vodio 2:0 i 3:2, Herta je uzvraćala, ali nije uspela da odnese veliki bod iz Minhena.

Bajern je postigao jedan gol i pre starta serije Levandovskog, ali VAR proglasio gol Tomasa Milera neregularnim. Usledila su dva gola Poljaka i delovalo je da će Bavarci mirno privesti meč kraju.

Dodi Lukebakio je uzdrmao prečku Nojerovog gola u 57. minutu, i nagovestio da Herta neće odustati. Samo dva minuta kasnije, Herta je uspela da smanji rezultat. Centrirao je Kunja iz slobodnog udarca sa desne strane, a najviši u skoku bio Džon Kordoba i pogodio mrežu. Gosti iz Berlina su izjednačili u 70. minutu. Sjajnu akciju i dupli pas Kunje i Kšištofa Pjonteka, koji je u međuvremenu ušao u igru, završio je Brazilac - 2:2.

A onda kreće ludnica i tri gola u sedam minuta. Ogromna ofanziva Bajerna je krunisana trećim pogotkom Levandovskog u 85. minutu nakon što mu je loptu u mat poziciju gurnuo Miler - 3:2. U 88. minutu majstorski potez napravio je šef struke Herte Bruno Labadija, koji je uveo mladog Džesika Ngankama, koji je praktično u prvom kontaktu s loptom pogodio mrežu Nojera za novo izjednačenje - 3:3. Kad se činilo da će Herta osvojiti veliki bod, Levandovski je zbog potpune gluposti Mitelštata izborio penal u sudijskoj nadoknadi i sam ga i realizovao za konačnih 4:3!