(AP Photo/Andrew Medichini7
Napoli

Napoli, Foto: (AP Photo/Andrew Medichini7

Posle dva odigrana kola imaju gol razliku 8:0.

Nisu se Napolitanci previše zaletali u prvom poluvremenu, stali su posle tog jednog gola i pravi spektakl ostavili za drugo poluvreme.

Već u prvom minutu nastavka susreta smo videli poljskog reprezentativca Pjotra Zjelinskog koji posle sjajne akcije Napolija postiže pogodak za prednost od 2:0.

Već tada je bilo jasno da će Napoli savladati Đenovu, samo se postavljalo pitanje koji će biti konačni rezultat.

Zjelinski je posle gola u 46. minutu uspeo da zabeleži i asistenciju, a to je učinio 11 minuta kasnije kada je uposlio saigrača iz Belgije, Drisa Mertensa, a on sa ivice šesnaesterca poslao "projektil" u mrežu za 3:0.

U 65. minutu je Napoli uspeo ponovo da uveća svoju prednost, a to se desilo drugim pogotkom u režiji Irvinga Losana. Fudbaleri Đenoe su izgubili loptu ispred kaznenog prostora, pa je Mertens poslao pas Losanu i ovaj sproveo loptu u mrežu.

Nisu se Đenovljani još ni oporavili od četvrtog gola, a već je stigao peti, koji je Elmas postigao u 69. minutu utakmice.

Pravi "blickrig" Napolija je viđen u ovim momentima, pošto se nisu zaustavili ni na petom pogotku. Zahvaljujući Mateu Politanu samo tri minuta kasnije, Napolitanci dolaze i do šestog gola.

Ovo je bio ujedno i konačni rezultat utakmice u kojoj je Napoli potpuno dominirao i nokautirao Đenou na svom stadionu.

U drugom meču odigranom u isto vreme, fudbaleri Milana su bili bolji od Krotonea u gostima i slavili su sa 2:0. Milanezi su se mučili tokom prvih 45 minuta i do vođstva došli tek u sudijskoj nadoknadi, kada je Kesi realizovao jedanaesterac.

U drugom poluvremenu se već lakše disalo jer je Brahim Dijas u 50. minutu utakmice postigao pogodak za 2:0 i do kraja je Milan samo odrađivao posao i upisao nova tri boda.