Rijeka
EPA/Liselotte Sabroe
Rijeka

Rijeka, Foto: EPA/Liselotte Sabroe

Rijeka je možda najveće iznenađenje Lige Evrope. Predstavnik Hrvatske slavio je u Kopenhagenu protiv istoimenog domaćina 1:0, ali kako, autogolom Ankersena u 20. minutu.

Pre toga su dva igrača danskog tima oborila jedan drugog na ivici kaznenog, a napadač Rijeke je pogodio prečku koja se odbila ka nesrećnom Ankersenu koji je hitao da spreči gol.

AEK je golom Ansafarida u 94. minutu izbacio nemački Volfzburg (2:1).

Sarajevo je 70. minutu na Koševu primilo gol (0:1), Eduard je odveo Seltik u grupnu fazu.

Bazel je poveo sa penala u 56. minutu, pa je kod kuće primio tri gola od bugarskog CSKA i ispao.

Totenhem je sa sedam golova napunio mrežu Makabija iz Haife (7:2). Het-trik postigao je Hari Kejn.

Milan je u 122. minutu izjednačio sa bele tačke i izborio penale, gde je prošao dalje tek posle 12 serije. Rio Ave je imao tri meč lopte, ali kad gos su promašili Milanezi, promašili su i domaći.