AP Photo/Rui Vieira
Arsenal - Barnli

EPA Andy Rain

Arsenal - Barnli , Foto: EPA Andy Rain

Fudbaleri Arsenala zabeležili su i drugu pobedu u novoj sezoni Premijer lige. Izabranici Unaja Emerija su na "Emirejtsu" bili bolji od fudbalera Barnlija (2:1) i tako su stigli makar privremeno do čelne pozicije na tabeli. "Tobdžije" su tokom većeg dela meča bile bolji tim, imali su više prilika, na kraju stigli su do tri boda koja će im mnogo značiti za nastavak sezone.

Atletik u Bilbau šokirao Barsu! Aduric ušao u igru i posle 20 sekundi fantastičnim makazicama "ubio" Katalonce! (VIDEO)

AUTOR: B92/V.Ž. DATUM I VREME: 16.08.2019. 22:56 - 16.08.2019. 23:15 Gigant sa Kamp Noua izgledao je veoma loše u Baskiji Atletik Bilbao - Barselona, Foto: EPA - EFE Fudbaleri Barselone poraženi su od Atletik Bilbaa sa 1:0, u prvom kolu La Lige.

Arsenal je poveo u 12. minutu a strelac je bio Aleksander Lakazet. Francuz je primio loptu u visini peterca, izdržao je duel sa Miom i Pitersom, potom šutirao u padu pored još dvojice igrača Barnlija, uspeo je da zatrese mrežu. Samo dva minuta kasnije Ešli Barns je imao veliku priliku za izjednačenje, potom su Genduzi i Ris Nelson imali prilike za Arsenal, ali finiš poluvremena pripao je gostima.

Lakazet za vođstvo "tobdžije"

Gol izjednačenja

Obamejang za 3 boda Arsenala

Barns se u 43. minutu našao na pravom mestu, posle jedne odbijene lopte dobro je reagovao i zatresao mrežu Arsenala.Pobedu domaćin doneo je u 64. minutu Pjer Ejmerik Obamejang. Imao je priliku i ranije, početkom drugog dela, ali sada je bio precizniji. Prihvatio je loptu u visiniu kaznenog prostora, šutirao sa 17 metara u desni donji ugao i mreža se zatresla.

U narednom kolu Arsenal gostuje na "Enfildu" ekipi Liverpula, dok Barnli dan kasnije, 25. avgusta idu na gostovanje Vulverhemptonu.

Klop

EPA-EFE/WILL OLIVER EDITORIAL US

Klop, Foto: EPA-EFE/WILL OLIVER EDITORIAL US

Napadačkom klasom Sadija Manea i Firmina, Liverpul je rešio gostovanje na jugu, uprkos ogromnom kiksu čoveka koji im je u sredu doneo evropski trofej - 2:1 protiv Sautemptona.

"Redsi" su igrali koliko je bilo dovoljno da smire entuzijazam "svetaca", golovima sjajnih ofanzivaca, a meč je zakomplikovao golman Adrijan. Španac je u 83. minutu ležerno želeo da doda loptu defanzivcima, a pogodio Danija Ingsa, koji se ni kriv ni dužan upisao u strelce.

Ipak, njegova velika greška nije skupo koštala goste, ali je podsetila navijače i Klopa koliko nedostaje Alison.

Ings je imao šansu i da donese bod, ali je loše zahvatio loptu na samo četiri metra od gola.

Sjajni Tim Puki postigao je sva tri gola za Norič u duelu sa Njukaslom (3:1), i ima ih već četiri nakon samo dva kola.

Još samo dva igrača u istoriji Premijer lige upisala su četiri pogotka u prvih 180 minuta, i to su dva legendarna golgetera - Robi Fauler (94/95, Liverpul) i Đanluka Vijali (97/98, Čelsi)

Everton je golom Brazilca Bernarda slavio protiv Votforda, a Bornmut u gostima pobedio Aston Vilu 2:1.

Brajton i Vest Hem igrali su 1:1.

Mančester siti - Totenhem

EPA-EFE/PETER POWELL

Mančester siti - Totenhem, Foto: EPA-EFE/PETER POWELL

Kakva drama u Mančesteru - Siti je torpedovao Totenhem tokom celog meča, postigao dva gola, dao i treći u drugom minutu nadoknade, izgledalo je pobednički, ali je VAR "poništio" trijumf šampiona.

Ostalo je 2:2, tim Pepa Gvardiole je izgubio dva boda, iako je uputio 29 udaraca na gol, a deset u okvir gola.

Rahim Sterling je u 22. minutu doveo domaćina u vođstvo, da bi Erik Lamela izjednačio.

Serhio Aguero je ponovo vratio prednost Sitiju, a Lukas Moura, nakon kornera, a samo 27 sekundi po ulasku na teren, ponovo vratio Totenhem u igru.

Do kraja je viđena opsada gola gostiju, odbrana je popustila u 92. minutu, Gabrijel Žezus je slavio, ali je snimak pokazao da je Laport igrao rukom.