Pavkov i Ben
Alo Vladimir Markovic
Pavkov i Ben, Foto: Alo Vladimir Markovic

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartak Suboticu 3:1 u okviru 20. kola Superlige Srbije! Sjajan utisak su ostavili gosti koji su poveli na ovoj utakmici u 21. minutu pogotkom Denkovića! Ta prednost je trajala samo deset minuta, Žander je prvo izjednačio, pa nakon prodora Brazilca Tekijaški je savladao svog golmana za preokret!

Odlična igra oba tima je viđena u drugom poluvremenu, igrao se napadački fudbal i šanse su stvarane na obe strane! Do trećeg gola je stigla Zvezda sjajnim "makazicama" Tomanea! Usledila je bolja igra gostiju koji su ređali šanse, stiče se utisak da su lako mogli da izjednače! Sudije su u dva navrata žestoko pogrešile, prvo su sudile nepostojeći ofsajd Ivaniću koji je bio u izvesnoj situaciji, a onda i Spartaku koji je imao 100 postotnu priliku!

Gosti su još jače napadali ali posle sebičnosti Tufegdžića koji nije hteo da doda Denkoviću koji je bio apsolutno sam,  igra Spartaka je pala! Do kraja utakmice Zvezda je rutinski trošila vreme i držala loptu u svojim nogama!

Ovom pobedom crveno-beli sada imaju deset bodova više u odnosu na drugoplasiranu Vojvodinu! Crvenu zvezdu očekuje put u Grčku gde igraju najvažniji meč dosadašnjeg dela sezone protiv Olimpijakosa, ukoliko pobede kao trećeplasirani tim će proći u narednu fazu Lige Evrope!

Spartak je ostao na osmom mestu sa 28 bodova kao i sedmoplasirani Radnički koji ima utakmicu manje!

KRAJ UTAKMICE!

90' Utakmica je produžena dva minuta

85' Zvezda kontroliše tempo utakmice, Spartak žali za propuštenim šansama!

78' Brani Borjan još jedan pokušaj Tufegdžića koji nije hteo da doda Denkoviću koji je bio sam!

69' PONIŠTEN GOL SPARTAKA! Deluje da je čist gol poništen gostima! Noga Pankova je bila ispred Tufegdžića!

68' Ivaniću suđen nepostojeći ofsajd!

67' Još jedna dobra loipta Marina ka Vukanoviću koji je špicem šutirao pravo u Dubljanića!

66' Na drugoj strani prilika za Zvezdu nakon prodora sa leve strane ali niko nije zahvatio loptu!

65' Još jedna velika prilika za goste, sjajna kontra, peta Miloševića ali očajan šut Tufegdžić!

59' Opasna kontra Spartaka, ali loš šut Denkovića preko gola!

56' Izlazi Žander ulazi Rodić!

51' GOOOOOOOOL TOMANE! MAKAZICE Portugalca za prednost Zvezde 3:1!

50' Polušansa za goste! Jovančić otklanja opasnost!

POČELO DRUGO POLUVREME!

KRAJ POLUVREMENA!

40' AUTOGOL TEKIJAŠKI - Probio je Žander po levoj strani i centrirao, loptu je zakačio Tekijaški i savladao je svog golmana!

32' GOOOOOOOL ŽANDER! Prvenac Brazilca u Zvezdi, brza kontra koja je pokazala kvalitete ovog fudbalera i snažan šut koji Dubljanić nije mogao da odbrani!

21' GOOOOOOOL DENKOVIĆ! Poveo je Spartak golom Denkovića, sjajno je centrirao Milošević u boks Borjana koji nije mogao ni da odreaguje nakon udarca glavom Denkovića!

19' Probio je Vukanović po levoj strani, uputio centaršut ka Tomaneu koji je "makazicama" probao da savlada Dubljanića, ipak lopta je otišla pored gola posle atraktivnog poteza napadača Zvezde!

9' Jočić je faulirao Tomanea, slobodan udarac za Marina kojeg živi zid blokira i šalje u korner! Bez opasnosti za gol gostiju

7' Bez izvesne prilike na obe strane! Zvezda je u par navrata pokušala sa bočnih strana da probije ali bezuspešno, Spartak kroz sredinu i u kontri traži svoje šanse!

1' Zvezda izvela početni udarac!

UTAKMICA JE POČELA!

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Petar Piper

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Žander - Jovančić, Ivanić - Vukanović, Marin, Ben - Tomane.

Trener: Vladan Milojević

Spartak: Dubljanić, Jočić, Tekijaški, Milošević, Vidaković, Denković, Dunđerski, Obradović, Baić, Tufegdžić, Otašević.

Trener: Vladimir Gaćinović

Fudbalski klub Crvena zvezda igra protiv Spartaka meč 20. kola Super lige Srbije. Meč na stadionu "Rajko Mitić" počeće u 15.30.

Crveno-beli su na prvom mestu domaćeg šampionata sa sedam bodova više i utakmicom manje od drugoplasirane Vojvodine.

Vladan Milojević, Foto: Alo Marko Metlas

Rival u 20. kolu Super lige je ekipa Spartaka koja je trenutno osma u srpskom prvenstvu sa 28 bodova.

Crveno-beli eventualnim trijumfom mogu da overe jesenju, ali i da naprave sjajnu uvertiru za ključnu evropsku utakmicu protiv Olimpijakosa, dok je Spartak u prvom delu sezone pokazao da može da bude vrlo nezgodan rival.