Ivan Kavaljero (Fulam)
EPA-EFE/Julian Finney

Ivan Kavaljero (Fulam), Foto: EPA-EFE/Julian Finney

Fudbaleri Evertona pobedili su na gostujućem terenu u Londonu Fulam sa 3:2 u utakmici 9. kola Premijer lige.

Everton je poveo već u prvom minutu golom Dominika Kalverta-Luina, a izjednačio je Bobi Rid u 15. minutu.

Novo vođstvo gostima doneo je Kalvert-Luin svojim svojim drugim golom na utakmici u 29. minutu, a treći gol za Everton postigao je Abdulaj Dukure u 35. minutu.

Fulam je u 68. minutu mogao da smanji zaostatak, ali je Ivan Kavaljero promašio penal, a konačan rezultat postavio je Ruben Loftus-Čik pogotkom u 70. minutu.

Aleksandar Mitrović je za tim iz Londona igrao od 58. minuta.

Everton je prekinuo niz od tri poraza i posle pete pobede u ligi zauzima šesto mesto na tabeli sa 16 bodova.

Fulam se ove sezone napromašivao penala, pa ne čudi što je na dnu.

Kavaljero je promašio protiv Evertona (2:3), Lukman protiv Vest Hema (0:1) u nadoknadi, Mitrović protiv Šefild Junajteda (1:1).

Jedini penal od četiri koji su uspešno realizovali ove sezone je onaj protiv Lidsa (3:4) kada je siguran bio Mitrović.